Beleggers Belangen Live

Randstad toont fors herstel

Peter Schutte
Peter Schutte Expert

Beleggers in het aandeel Randstad zien dat de uitzendreus na het eerste kwartaal cijfers presenteert die boven de marktverwachting liggen. De prestaties bij de start van het jaar geeft het concern vertrouwen voor de rest van 2021.

Randstad zat in de laatste kwartalen van 2020 al vol in herstelmodus, maar er was nog wel sprake van autonome krimp. Het afgelopen kwartaal was er weer sprake van een sterke autonome groei van 6,4%, tegen een min van 7,4% een jaar terug. De Amerikaanse concurrent Manpower liet dinsdag al een soortgelijke autonome groei zien. Randstad-ceo Jacques van de Broek laat weten dat het concern goed gepositioneerd is om de groei te versnellen zodra de mondiale economie verder herstelt.

Cijfers boven verwachting

Randstad boekte over het eerste kwartaal een omzet van €5.528 mln, 2% hoger dan een jaar terug en hoger dan de €5.441 mln die analisten hadden verwacht. Het onderliggende ebita kwam uit op €202 mln (+25%), goed voor een marge van 3,7%. Ook daarmee presteert het concern beter dan de gemiddelde verwachting van €191 mln. Onderaan de streep is de nettowinst gestegen van €49 naar €153 mln, oftewel €0,76 per aandeel.

In alle regio’s was sprake van positief momentum. De zogeheten ‘perm fees’, ontvangen vergoedingen voor permanente plaatsingen, vertoonden nog wel een krimp van 5%, maar dat was aanzienlijk beter dan de daling van 19% over het slotkwartaal van 2020. De mate waarin werkgevers uitzendkrachten in dienst nemen zegt veel over de kracht van de economie.

Randstad wist ook het afgelopen kwartaal nagenoeg schuldenvrij te blijven. De schuldratio, nettoschuld/ebitda, daalde zelfs wat van 0,3 per ultimo 2020 naar 0,2. Bij een schuldratio onder de 1 kunnen aandeelhouders extra dividend tegemoet zien.

Aandeel Randstad niet goedkoop

Randstad staat er sterk voor en toont zich positief over de rest van het jaar. Het momentum heeft doorgezet in april en daarmee zitten we weer op het niveau van 2019. Mijn winstraming van €4 per aandeel benadert ook de €4,17 van 2019. De koers van het aandeel Randstad is wel al flink vooruitgelopen op dit herstel.

De huidige koers van circa €62 geeft een k/w van 15,5. Dat is bepaald niet laag te noemen voor een cyclisch aandeel. Het aandeel noteert ook 15% hoger dan eind 2019. Het verwachte dividendrendement van circa 5,5% is ook op deze koers nog wel altijd erg aantrekkelijk. Ik adviseer beleggers in het aandeel Randstad om de stukken in bezit te houden.

Kwartaalcijfers
In € mln kw 1 ’21 kw 1 ’20
Omzet 5.528 5.414
Ebita* 202 162
Wpa* 0,76 0,58
*onderliggend

 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Peter Schutte

Peter Schutte

Expert

Peter Schutte (1969), econoom met afstudeerrichting monetaire economie, is sinds 1996 werkzaam in de financiële journalistiek. In deze hoedanigheid heeft hij zich altijd beziggehouden met het geven van aandelenadviezen. Sinds 2011 werkt hij op freelancebasis voor Beleggers Belangen, waarvoor hij actief bedrijven in de transport- en logistieke sector volgt. Peter is verder gespecialiseerd in Nederlandse small- en midcaps, waarvan hij regelmatig bestuurders interviewt. Daarnaast schrijft hij over macro-economische en monetaire ontwikkelingen. Peter is zelf een actief belegger, iets wat hij als een voorwaarde beschouwt voor het geven van goede beleggingsadviezen. Ook in zijn eigen beleggingen legt hij de nadruk op Nederlandse small- en midcaps.

Meer artikelen van deze expert