Beleggers Belangen Live

Rabobank ledencertificaten | Over op stockdividend

Rabobank passeerde na advies van de ECB in 2020 de couponbetaling van de ledencertificaten, maar geeft daar eind december nu certificaten voor in de plaats.

De coronacrisis vormt een hypotheek op de winstgevendheid van banken, want er is gerede kans op veel oninbare leningen. Daarom is na advies van de ECB het dividend bij Nederlandse banken en de couponbetaling op Rabobank-certificaten voor 2020 geschrapt. In plaats daarvan gaat Rabobank nu de bezitters van de certificaten in december de jaarcoupon van 6,5% in certificaten betalen: of €1,625 per certificaat van €25 nominaal.

Ik had dit verwacht, maar het voornemen moet nog bekrachtigd worden door de raad van bestuur. De koers van de certificaten steeg ruim 6% na de melding. Ik handhaaf het koopadvies.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jaap Barendregt

Jaap Barendregt (1954) werkt sinds 2010 bij Beleggers Belangen. Daarvoor was hij werkzaam bij OPTA als toezichthouder voor Nederlandse telecom, en als financieel analist en redacteur bij effectenbank FBS Bankiers (opgegaan in SNS) en als docent macro-economie en milieu-economie aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Bij Beleggers Belangen schrijft Jaap over macro-economische en monetaire ontwikkelingen, obligaties, China en opkomende markten, en bij aandelen over de sectoren Handel (consumenten), Media, Recreatie en Entertainment, Telecommunicatie, Voeding & Drank en Persoonlijke Verzorging (zowel nationaal als internationaal). Jaap is afgestudeerd in de Letteren (sociaal-economische geschiedenis) en in de Economische Wetenschappen en Econometrie (beleidsgerichte economie), beide aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Hij is daar ook als econoom gepromoveerd en heeft talrijke publicaties op het terrein van financieel-monetair-historische onderwerpen op zijn naam staan.

Meer artikelen van deze expert