Beleggers Belangen Live

Novartis sluipt naar nieuw koersrecord ondanks negatief farmasentiment

Novartis farma aandelen sector
Stephen Hendriks
In dit artikel:
NOVNz
0,29%

Novartis bereikte onlangs een nieuw koersrecord, terwijl de rest van de farmasector gebukt gaat onder politiek en marktsentiment.

De farmasector behoort al langere tijd bepaald niet tot de uitblinkers op de beurs. Onder meer handelstarieven, politieke druk op medicijnprijzen, onrust bij de Amerikaanse toezichthouder FDA en tegenvallers in het obesitassegment houden de sector onder druk. De ‘big pharma’-aandelen noteren dan ook allemaal ruim onder hun hoogste koers ooit, van ‘slechts’ 9% in het geval van AstraZeneca tot 64% bij Novo Nordisk.

Novartis blinkt uit

Het Zwitserse Novartis is de witte raaf in de sector en verbeterde zijn eigen (slot)koersrecord van bijna precies een jaar geleden. Bovendien hebben de Zwitsers ook nog eens extra waarde gecreëerd met de afsplitsing van Alcon (in 2019) en Sandoz (in 2023) aan de eigen aandeelhouders.

Novartis speelt geen rol van betekenis in de ontwikkeling van obesitasmedicijnen en heeft dus ook geen last van het huidige negatieve sentiment in dit segment. Bovendien publiceerden de Zwitsers eerder deze maand positief pijplijnnieuws. Het medicijn Ianalumab behaalde eerst positieve resultaten in de derde klinische teststudie tegen het syndroom van Sjögren, een auto-immuunziekte die onder meer de traan- en speekselklieren aantast. Een dag later bleek dit medicijn ook succesvol in de behandeling van ITP, eveneens een auto-immuunaandoening die voor een tekort aan bloedplaatjes zorgt.

Advies aandeel Novartis op ‘houden’

Analisten verhogen dit jaar bijna onafgebroken hun winsttaxaties voor de periode 2025-2027 voor het financieel extreem solide Novartis (Investeerderspagina) dat tegen een koers-winstverhouding van 15,1 en een dividendrendement van 3,5% wordt verhandeld en zeker het aanhouden waard is.

De auteur heeft een positie in Novartis

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert