Beleggers Belangen Live

Dividendgroei of hoogdividend | ETF-tips voor de lange horizon

Ivan Snurer
Ivan Snurer Expert

Over vijf jaar ga ik met pensioen. Welke aandelen zijn nu nog het meeste geschikt: met hoge dividendgroei of met een hoog dividendrendement?

Wellicht denkt u aan prepensioen. In 2022 was de pensioengerechtigde leeftijd 66 jaar en 7 maanden. De gemiddelde leeftijd waarop mensen stopten met werken was echter 65 jaar en 8 maanden. Over vijf jaar bedraagt de levensverwachting van 65-jarigen 21 jaar. Na uw pensionering belegt u bij leven en welzijn nog 18 jaar.

Bekijk ook het dossier Beleggen in ETF’s

Een dergelijke lange termijn pleit voor groeiaandelen, maar u stopt met werken. Met het oog op het inkomensverlies zijn aandelen met een hoog dividendrendement en hoge dividendgroei de betere keuze.

U kunt dit doen met losse aandelen, maar met ETF’s heeft u geen omkijken naar ontwikkelingen in de markt. De Deka Euro iStoxx ex. Financials ETF focust op Europese aandelen en biedt momenteel een dividendrendement van 5,1%.

De SPDR S&P Global Dividend Aristocrats ETF volgt aandelen wereldwijd waarvan het dividend jaar in jaar uit groeit. Huidig dividendrendement: 4,7%.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Ivan Snurer

Ivan Snurer

Expert

Ivan Snurer (1965) studeerde in Brussel autotechnieken aan de Hogeschool voor Wetenschap en Kunst. Bij Volvo Cars was hij als productingenieur en later als kwaliteitsingenieur nauw betrokken bij de ontwikkeling en de assemblage van de Volvo 400-reeks in Born. Via een omweg in de Europese nucleaire industrie kwam hij medio jaren negentig terecht in de financiële wereld, nadat hij aan Nyenrode Business Universiteit zijn MBA-titel had behaald en zich aan de Erasmus Universiteit Rotterdam had verdiept in quantitative finance. Snurer publiceert sinds eind jaren negentig met enige regelmaat in de Belgische en Nederlandse financiële pers en schrijft sinds 2002 voor Beleggers Belangen. Hij is directeur van Quantalytica, een onafhankelijk adviesbureau dat onderzoek verricht naar de efficiëntie van beleggingsstrategieën en selectiemethodieken.

Meer artikelen van deze expert