Beleggers Belangen Live

Bodemvissen na scherpe koersdaling bij Kroger

Menno van Hoven

Het Amerikaanse Kroger staat al lange tijd onder druk op de beurs en noteert rond de laagste koers in jaren. Met een lage waardering en een aantrekkelijk dividend is dit supermarktaandeel nu koopwaardig, zij het dat het risico bovengemiddeld is.

Kroger Corporation zat enkele jaren geleden korte tijd in de Dividendportefeuille. Op 6 oktober 2016 kocht ik tegen een koers van $29 een kleine positie in de Amerikaanse winkelketen, die naast supermarkten ook apotheken en juwelierswinkels uitbaat. Krap vijf maanden later, op 8 maart 2017, nam ik alweer afscheid met een kleine winst van 1,2%.

Koersdaling bij Kroger

Een combinatie van factoren was destijds aanleiding voor de plotselinge verkoop. In de eerste plaats was dat een toenemende dreiging van veelvraat Amazon, dat destijds Whole Foods overnam. Ook de blijvende opmars van discounters als Aldi en Lidl, die precies rond die tijd een flinke expansie in de VS bekendmaakten, droeg bij aan het verkoopbesluit. Met zo’n 4000 winkels in de VS, vaak supermarkten inclusief apotheek en/of juwelier, voorzag ik zwaar weer voor Kroger.

Dat bleek geen verkeerde beslissing. Het aandeel Kroger kende sindsdien een wild verloop, met een tussentijds dieptepunt van $20. Over 2018 realiseerde Kroger echter, ondanks de verkoop van de divisie Convenience Stores, een 0,6% hogere omzet. Dat kwam met name dankzij hogere marges op de verkoop van brandstof. Voor het lopende boekjaar gaan analisten uit van een omzetgroei van 1,5 tot 2%. Ze ramen een omzet van ruim $123 mrd.

Sterke kasstroom

De jongste kwartaalcijfers waren iets beter dan verwacht (vergelijkbare omzet +2%) maar lagere marges bij de apotheekactiviteiten zorgden voor nieuwe koersdruk. Ten opzichte van sectorgenoten als Walmart en Target presteert Kroger zwak, maar dat lijkt inmiddels volledig ingeprijsd. Met een geschatte wpa van $2,20 komt de k/w uit op slechts 10. Bovendien betaalt Kroger een aantrekkelijk en vooral houdbaar dividend, dat in juni nog eens met 14% werd verhoogd tot $0,16 per kwartaal. De sterke kasstroom biedt Kroger de flexibiliteit om, naast dividenduitkeringen, ook middelen te steken in schuldreductie en aandeleninkoop. De verhouding tussen risico en rendement is bij een koers van $22 erg interessant en levert een goed koopmoment op. Wel kleeft er een bovengemiddeld risico aan dit aandeel.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert