Beleggers Belangen Live

Producent sterke drank heeft smaak te pakken

POZNAN, POL - MAAR 22, 2019: Bottle of Absolut Vodka, a brand of vodka produced in Sweden. Owned by French group Pernod Ricard it is one of the largest brand of alcoholic spirits in the world

Pernod Ricard, de maker van vele sterke dranken, is achter de vodden gezeten door een investeringsmaatschappij. Dat heeft als reactie tot aantrekkelijke prestaties geleid die nog gaan verbeteren.

De omzetgroei van het Franse Pernod Ricard – vooral bekend van whiskey, bourbon, wodka, likeur, rum, cognac en wijn – hield de afgelopen jaren niet over. Net als bij Unilever, Nestlé, Danone en Procter & Gamble leidde dit tot heftige kritiek van beleggers.

Energiek beleid

In 2016 ontvouwde daarom ook Pernod Ricard een energieker beleid. De omzetgroei moest omhoog naar 4-7%. Deze bedroeg in 2016 autonoom nog maar 1,8%. Bovendien moest er efficiënter gewerkt worden, wat staat voor een hogere operationele marge. In 2016-2020 zou jaarlijks voor €200 mln bespaard moeten worden. Dat bedrag is in het boekjaar 2018/19, dat op 1 juli eindigde, al gehaald.

De €100 mln die voor 2020/21 staat, zal dus ook wel eerder bereikt worden. Daarbij is de schuldpositie flink teruggebracht. In 2016 was de ratio nettoschuld/operationeel resultaat (ebitda) nog 3,4. Nu bedraagt deze 2,3 en in 2009 zelfs nog 5,4.

Jaarresultaten

Over 2018/19 kwam de autonome omzetgroei uit op 6% en de jaaromzet op €9,2 mrd. De grootste groeier waren de opkomende markten, met een autonome groei van 12%. Noord- en Zuid-Amerika en Europa bleven daar met respectievelijk 2 en 1% ver bij achter. Daarmee is de regionale diversificatie van de omzet op de goede weg. Het operationeel resultaat van de voortgezette activiteiten nam met 9% toe, tot €2,6 mrd. De operationele marge steeg van 27,0 naar 28,1%, onder meer als gevolg van de kostenbesparingen. De nettowinst van de voortgezette activiteiten steeg eveneens met 9%, naar €1,65 mrd.

Koers Pernod Ricard rijp voor koopadvies

Voor 2019/20 verwacht het bedrijf een autonome omzetgroei van 5-7%. Verder zijn er plannen om voor maximaal €1 mrd aan aandelen in te kopen. De k/w van 24 is acceptabel gezien de door analisten verwachte stijging van de nettowinst per aandeel, van €6,36 naar €7,01 (exclusief aandeleninkoop). Een koopadvies voor Pernod Ricard is dus zeker op zijn plaats.

 

Kerngegevens
Fondscode FR0000120693
Beurs Parijs
Hoogste koers €179,50
Laagste koers €127,05
Beurswaarde €44,9 mrd
Koers-winstverhouding 2020 (t) 24,1
Dividendrendement 1,80%

 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jaap Barendregt

Jaap Barendregt (1954) werkt sinds 2010 bij Beleggers Belangen. Daarvoor was hij werkzaam bij OPTA als toezichthouder voor Nederlandse telecom, en als financieel analist en redacteur bij effectenbank FBS Bankiers (opgegaan in SNS) en als docent macro-economie en milieu-economie aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Bij Beleggers Belangen schrijft Jaap over macro-economische en monetaire ontwikkelingen, obligaties, China en opkomende markten, en bij aandelen over de sectoren Handel (consumenten), Media, Recreatie en Entertainment, Telecommunicatie, Voeding & Drank en Persoonlijke Verzorging (zowel nationaal als internationaal). Jaap is afgestudeerd in de Letteren (sociaal-economische geschiedenis) en in de Economische Wetenschappen en Econometrie (beleidsgerichte economie), beide aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Hij is daar ook als econoom gepromoveerd en heeft talrijke publicaties op het terrein van financieel-monetair-historische onderwerpen op zijn naam staan.

Meer artikelen van deze expert