Beleggers Belangen Live

4% Amerikaanse rente | Risicovoller dan het lijkt

Karel Mercx
Karel Mercx Expert

Een jaar geleden bedroeg de Amerikaanse tweejaarsrente 0,2%, nu is dat 4%. De iShares $ Treasury Bond 1-3yr ETF biedt beleggers wellicht een kans maar er staan pittige risico’s tevenover.

Een obligatie lost altijd aan het einde van de looptijd af op 100 waardoor het rendement vooraf vaststaat. In de praktijk is dit voor, bijvoorbeeld een belegging in de De iShares $ Treasury Bond 1-3yr ETF, risicovoller dan dat het lijkt. Dit komt ten eerste door het valutarisico. In januari 2021 stond de EUR/USD op 1,23 en nu op 0,98. Als er een tegenreactie komt tot 1,06, zijn er twee jaar aan rente-uitkeringen weg. Staat er 1,11 bij het valutapaar, dan is er 5% verlies.

Het tweede probleem is dat de meeste Nederlanders geen toegang hebben tot de Amerikaanse obligatiemarkt, waardoor ze op ETF’s zijn aangewezen. Er lopen daarbinnen constant leningen af en er komen constant leningen bij. Er is daardoor geen gegarandeerde aflossing op 100 en daarom is deze ETF extra rentegevoelig.

Bewegingen van de iShares $ Treasury Bond 1-3yr ETF

De iShares $ Treasury Bond 1-3yr ETF (IE00B14X4S71) belegt in leningen tussen de één en drie jaar en de prijs is met 0,07% per jaar uitstekend. De belegger moet zich echter realiseren dat de grootste beweging door de valuta komt, vervolgens door de verandering van de rente en daarna pas als gevolg van de coupon.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Karel Mercx

Karel Mercx

Expert

Karel Mercx (1981) is sinds 2015 beleggingsspecialist bij Beleggers Belangen. Eerder werkte hij al tussen 2007 en 2013 als redacteur voor Beleggers Belangen en was hij daarna actief als beleggingsspecialist bij broker Lynx. Karel is een bekend gezicht in de beleggingswereld: hij won in 2013 het grootste onlinebeleggersdebat van Nederland, werd in 2014 verkozen tot beurstwitteraar van het jaar en was in 2015 beleggingsspecialist bij het RTLZ-beursspel. Zijn aandacht binnen Beleggers Belangen gaat uit naar technologie, edelmetalen, oliebedrijven, cryptocurrencies, opkomende landen, financiële dienstverlening, grondstoffen en alternatieve beleggingen.

Meer artikelen van deze expert