Beleggers Belangen Live
Advies | Advies

Is AI nu wel of geen bedreiging voor Accenture?

Menno van Hoven

Het aandeel Accenture (ticker ACN), het wereldwijde advies- en technologiebedrijf, is dit jaar 30% gedaald van $400 naar $250 door zorgen over concurrentie van kunstmatige intelligentie.

Veel software en consultancybedrijven liggen onder druk door ‘AI-angst’, zo ook Accenture. Maar of dat terecht is zal nog moeten blijken. Veel analisten spreken van een overreactie: zij verwachten dat AI juist groei en efficiëntie zal stimuleren de komende jaren. De verwachting is dat de omzet jaarlijks met 6–7% zal groeien tot 2027, met hulp van juist de AI-gerelateerde boekingen die in 2026 kunnen verdubbelen tot circa $11 mrd.

Advies aandeel Accenture is ‘kopen’

Ook de winstmarge stijgt gesteund door AI-efficiënties voor Accenture (Investeerderspagina) dat een sterke balans (netto $6 mrd cash) en een groeiende vrijekasstroom die het dividend, dat al 21 jaar op rij wordt verhoogd (+10% dit jaar) ondersteunt. Met een k/w van 19 en 2,6% dividend is het logisch dat de meeste analisten ‘kopen’ adviseren. 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert