Beleggers Belangen Live

Heineken | Gespannen afwachten op de kwartaalcijfers

Na de vorige, teleurstellende kwartaalcijfers is de koers van Heineken verder teruggevallen. Een update van ons advies.

Het zwakke halfjaarrapport deed de jaarprognose bij Heineken sneuvelen. Eerder werd uitgegaan van een groei van de operationele winst (beia) met 5-9%. Die prognose ging op de schop en werd vervangen door 0-5%. Na zes maanden zitten we op -8,8%, mede door een enorme teleurstelling in Vietnam. De cijfers op 25 oktober over het derde kwartaal zullen dus best goed moeten zijn. Voorlopig gaan we uit van een stabiele operationele winst voor 2023.

De koers is, onder druk van de algemene terugval door de gestegen rente, verder gezakt, zodat de waardering weer aanvaardbaar is geworden. Als in tegenstelling tot drie maanden geleden een negatieve verrassing uitblijft bij de derde kwartaalresultaten, dan kan het advies terug naar ‘kopen’. Maar voor het zover is, blijft het advies voor het aandeel Heineken op ‘houden’.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Danny Reweghs

Danny Reweghs (1965) studeerde economische wetenschappen aan de KU Leuven en fiscale wetenschappen aan de Fiscale Hogeschool Brussel. Sinds 2009 is hij directeur strategie bij Trends-Inside Beleggen. Hij is sinds 1999 ook vaste beurscommentator op de financiële zender Kanaal Z en auteur van diverse beleggingsboeken, waaronder bestseller ‘Haal alles uit uw beleggingen’ (2021).

Meer artikelen van deze expert