Beleggers Belangen Live

Groei te weinig zichtbaar bij Gemalto

Topman Olivier Piou heeft voor 2017 de verwachting uitgesproken van een operationele winst van €660 mln. Er is bij ons wat twijfel of Gemalto dit doel zal halen. Piou lijkt een terugtrekkende beweging te maken, want hij betitelde de €660 mln onlangs als een interne doelstelling die de binnenkort aantredende nieuwe topman, Philippe Vallée, wellicht zal aanpassen. Dit geeft aan dat Gemalto tegenwind ondervindt. Het gaat daarbij vooral om de mobiele diensten (mobiel betalen) die niet zo snel van de grond komen als verwacht.

Dat laatste was ook zichtbaar in de autonome halfjaarcijfers (en eerder al in de eerstekwartaalcijfers). Dat zijn de cijfers zonder bijzondere posten en wisselkoerseffecten. De omzet van de mobiele activiteiten daalde autonoom met 13%, naar €557 mln. Het resultaat daalde met 17%, tot €59 mln. De afdeling Payment & Identity bood tegenwicht. De omzet steeg daar met ruim 11%, tot €937 mln, bij een resultaatverbetering van maar liefst 53%, naar €118 mln. De tegengestelde beweging bij beide divisies leidde per saldo tot een omzetstijging met 1% en een resultaattoename van 8%.

Gemalto streeft naar een brutomargeverhoging in 2016 van 150 basispunten. Daarvan zijn in het halve jaar 92 basispunten gerealiseerd (tot 39,2%). Maar voor een resultaatgroei naar €660 mln zal de omzet ook meer moeten stijgen dan de gerealiseerde 1%. Wij handhaven bij een k/w van ruim 21 (onze schatting) ons houdadvies.

Bekijk de detailpagina van Gemalto

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jaap Barendregt

Jaap Barendregt (1954) werkt sinds 2010 bij Beleggers Belangen. Daarvoor was hij werkzaam bij OPTA als toezichthouder voor Nederlandse telecom, en als financieel analist en redacteur bij effectenbank FBS Bankiers (opgegaan in SNS) en als docent macro-economie en milieu-economie aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Bij Beleggers Belangen schrijft Jaap over macro-economische en monetaire ontwikkelingen, obligaties, China en opkomende markten, en bij aandelen over de sectoren Handel (consumenten), Media, Recreatie en Entertainment, Telecommunicatie, Voeding & Drank en Persoonlijke Verzorging (zowel nationaal als internationaal). Jaap is afgestudeerd in de Letteren (sociaal-economische geschiedenis) en in de Economische Wetenschappen en Econometrie (beleidsgerichte economie), beide aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Hij is daar ook als econoom gepromoveerd en heeft talrijke publicaties op het terrein van financieel-monetair-historische onderwerpen op zijn naam staan.

Meer artikelen van deze expert