Beleggers Belangen Live

Groei in Luxemburg stuwt Intertrust

Michiel Pekelharing

Met een versnelling van de onderliggende groei spoelt Intertrust de teleurstelling van een zwakke jaarstart weg.

De omzet van Intertrust is in het tweede kwartaal met 3% gestegen naar €121,5 mln. De onderliggende groei kwam uit op 5,4%. Dat groeitempo ligt ruim dubbel zo hoog als in het eerste kwartaal. In regionaal opzicht springt de stevige groei van 13,8% naar €26,8 mln in Luxemburg eruit. Daarmee is het land snel op weg om qua omvang de Nederlandse thuismarkt (+0,6% naar €27,8 mln) te passeren.

Margeverbetering

De ebita steeg met 10% naar €44,7 mln. Behalve aan de omzetgroei was dat ook te danken aan een margeverbetering van 35,3% naar 36,8%. De doelstellingen van een marge van ten minste 37% en een onderliggende omzetgroei van 3% of meer, liggen binnen handbereik. De vergelijkbare winst steeg met 4,9% naar €33,0 mln. Intertrust keert een interimdividend uit van €0,30 en handhaaft de payout-ratio op 40 à 50%. Dat brengt het dividendrendement op bijna 4%. In combinatie met de degelijke groeiperspectieven voor de lange termijn is dat aanleiding om het koopadvies te herhalen.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert