Beleggers Belangen Live
Advies | Advies

Geen dividendverhoging bij Deere & Co: eenmalig incident?

Menno van Hoven

Landbouwvoertuigenproducent Deere had een onaangename verrassing in petto voor dividendbeleggers. Een uitzonderlijke situatie is dat niet.

Deere is een beetje een een vreemde eend in de bijt (net als bijvoorbeeld Orkla): het dividend gaat niet elk jaar omhoog, maar wel periodiek en dan ook zeer fors. Deere verhoogde de afgelopen vier jaar met dubbele cijfers maar in 2020 en 2019 helemaal niet. De laatste drie jaar is de gemiddelde dividendverhoging zeer fraai geweest met 15,6% per jaar en dat is meer dan voldoende voor de Dividendportefeuille.

We nemen ook mee dat Deere wel elk jaar fors eigen aandelen inkoopt. De kans is groot dat ze volgend jaar of het jaar daarop weer fors het dividend verhogen en dan blijf je gemiddeld over 3 of 5 jaar met een heel mooi percentage zitten. Verder zijn we nog altijd enthousiast over de vooruitzichten van Deere voor de lange termijn. De sector ligt gewoon heel slecht momenteel (AGCO verhoogde het dividend ook niet én betaalde geen speciale uitkering).

Advies aandeel Deere & Co blijft ‘kopen’

Het is dus niet voor het eerst dat Deere (Investeerderspagina) het dividend niet heeft verhoogd en dat verandert helemaal niets aan ons koopadvies.

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert