Beleggers Belangen Live

Colruyt | Wat moet ik doen met mijn aandelen?

De koers van het aandeel van de Belgische retailer Colruyt staat recent zwaar onder druk. Niet meer dan logisch, gezien de kelderende winst.

Vorige week waarschuwde bestuursvoorzitter Jef Colruyt op de aandeelhoudersvergadering dat de winst in dit boekjaar ‘aanzienlijk’ zal dalen. Ook vorig jaar gebruikte de Belgische retailer dat adjectief tijdens de jaarvergadering, wat toen resulteerde in een winstdaling van 30%. De kans is groot dat de winstdaling dit jaar van dezelfde orde is.

Dat impliceert dat de winst per aandeel in 2022 daalt naar ongeveer €1,70, bijna een halvering in vergelijking met 2019. Voor Colruyt zit er op de korte termijn weinig anders op dan de storm uit te zitten. Het bedrijf zit knel tussen een forse stijging van de kosten enerzijds en de eigen strategie van laagste prijzen anderzijds.

Aandeel Colruyt op ‘houden’

De recente daling van de koers is ongemeen hard, maar logisch in het spoor van een kelderende winst. De koers-winstverhouding van 13 is nog niet laag te noemen en het bedrijf heeft ook niet meteen een oplossing om de marges te herstellen. We blijven bij ‘houden’.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Danny Reweghs

Danny Reweghs (1965) studeerde economische wetenschappen aan de KU Leuven en fiscale wetenschappen aan de Fiscale Hogeschool Brussel. Sinds 2009 is hij directeur strategie bij Trends-Inside Beleggen. Hij is sinds 1999 ook vaste beurscommentator op de financiële zender Kanaal Z en auteur van diverse beleggingsboeken, waaronder bestseller ‘Haal alles uit uw beleggingen’ (2021).

Meer artikelen van deze expert