Beleggers Belangen Live

ASR | Verzekeraar schroeft dividend verder op

Michiel Pekelharing

ASR had weinig spektakel in petto bij de kwartaalcijferpresentatie, maar geen nieuws is goed nieuws: er blijft vermogen naar de aandeelhouders stromen.

Met een daling van 3% naar €414 mln maakte de organische kapitaalaanwas bij ASR minder indruk dan die van NN Group. Het operationele bedrijfsresultaat klom met 1% naar €460 mln. Kapitaalbuffer Solvency II kwam uit op 215% en daalt na het afronden van de aankoop van Aegon Nederland tot ruim 185%. Die overname verloopt voorspoedig en leidt ertoe dat kapitaalaanwas in 2025 op ruim €1,3 mrd uitkomt.

Advies aandeel ASR op ‘kopen’

Het vooruitzicht dat er in de toekomst meer vermogen naar aandeelhouders toestroomt, een verhoging van het interimdividend met 10% naar €1,08 en het dividendrendement van naar schatting 7% vormen aanleiding om het koopadvies voor het aandeel van de sectorfavoriet ASR te handhaven.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert