Beleggers Belangen Live

Advies ASMI verhoogd na mooie jaarcijfers

Er lijkt geen vuiltje aan de lucht voor ASMI. De chipmachinefabrikant kende een prima 2017 en lijkt dit jaar nog meer omzet te maken.

ASMI heeft in het vierde kwartaal van 2017 een groter bedrag aan orders ontvangen dan waar het bedrijf bij de vorige cijferpresentatie van uitging. De orderinstroom was €203,2 mln. Dat is een gunstig teken voor de resultaten van het nu lopende eerste kwartaal. De omzet in het vierde kwartaal van €205,6 mln is aan de hoge kant van de bandbreedte van €190 mln tot €210 mln die ASMI voorzien had. Het bedrijf heeft de verwachting uitgesproken dat de eerste twee kwartalen goed zullen zijn. Als dat inderdaad het geval is, zal de omzet hoger uitvallen dan in 2017, terwijl dat al een erg goed jaar was.

De nettowinst viel met €224,8 mln bijzonder hoog uit in het vierde kwartaal. Daar zit echter wel een boekwinst in van €183,9 mln door de verkoop van een deel van het belang in ASM Pacific. Het resterende belang in ASM Pacific is nu ongeveer €1,2 mrd waard. De genormaliseerde winst, dus zonder deze transactie, is volgens ASMI €45,5 mln. Voor het hele jaar komt de winst uit op €452,4 mln, inclusief de boekwinst. De genormaliseerde winst is €190,3 mln. Per aandeel komt dat neer op €3,22.

Speciale uitkering

ASMI is van plan om per aandeel €4,00 uit te keren als gevolg van de ASM Pacific-transactie. De transactie zal volgens het bedrijf op een fiscaal voordelige manier uitgevoerd worden. Het reguliere dividend zal €0,80 bedragen. Deze uitkeringen zullen plaatsvinden na goedkeuring op de algemene vergadering (28 mei). De bijzondere uitkering zal waarschijnlijk van de agioreserve af gaan. Dat is een fiscaal gunstige manier van geld uitkeren aan aandeelhouders.

Advies op ASMI

Wat betreft het aandeel vinden we dat ASMI nog iets aantrekkelijker is geworden door de komende extra uitkering. Verder is de financiële positie prima, mede dankzij de verkoop van de aandelen in ASM Pacific. Het lijkt er verder op dat 2018 nog iets beter wordt dan 2017. We verhogen onze wpa-taxatie voor dit jaar daarom, naar €3,50. Uitgaande van dit getal komt de k/w uit op net iets onder de 17. Het gaat al een aantal jaren erg goed in de hele halfgeleidersector. We denken al met al dat het aandeel ASMI koopwaardig is. Daarom verhogen we ons advies naar ‘kopen’.

In mln € Kw. 4 Kw. 3 Kw. 2
Omzet 205,6 185,3 202,0
Nettowinst 224,8 42,2 132,1
Winst per aandeel (in €) 3,95 0,72 2,23

Wie mag dit artikel niet missen? U kunt als abonnee dit artikel cadeau geven aan uw vrienden of familie. Klik bovenaan het artikel op de link en het artikel wordt per e-mail doorgestuurd.


Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Hildo Laman

Hildo Laman (1977) werkt sinds 2011 bij Beleggers Belangen. Na een studie Algemene Economie werkte hij zes jaar lang als market maker aan de Optiebeurs in Amsterdam. Een jaar voordat hij bij Beleggers Belangen aan de slag ging, begon Hildo met de financiële opleiding CFA, die hij in 2013 afrondde. Voor Beleggers Belangen schrijft Hildo over derivaten, valuta’s, grondstoffen, technologie (onder andere over ASML, het allereerste aandeel dat hij zelf ooit kocht, toen hij 16 was), mijnbouw, autofabrikanten en participatiemaatschappijen.

Meer artikelen van deze expert