Supermarktconcern Ahold Delhaize heeft vooral dankzij de Amerikaanse winkels een sterk kwartaal achter de rug. De prijsstrategie werpt in de VS vruchten af.
Goed voor 1 minuut leesplezier
Amerikaans succes voor Ahold Delhaize
Mis geen essentiële beleggingskansen
Blijf voor slechts 1 euro per week altijd op de hoogte van marktbewegingen en krijg toegang tot alle premium content.
- Dagelijks op de hoogte van het laatste beleggingsnieuws
- Digitaal toegang tot meer dan 25 topmerken
- Altijd toegang tot de digitale editie én het archief
- Deel uw abonnement met 2 anderen
In het derde kwartaal steeg de omzet van Ahold Delhaize op vergelijkbare basis met 2,9%. Het aangepaste bedrijfsresultaat kwam uit op €933 mln, een stijging van 13,4% in constante valuta. Ahold wist de analistenconsensus van €866 mln ruimschoots te overtreffen, maar kreeg daarbij wel hulp van enkele eenmalige zaken, die een positief effect hadden op de Amerikaanse winstmarge van 0,2%. Ook zonder deze meevaller lag het bedrijfsresultaat circa 5% boven de consensusramingen.
Vooral in de VS presteerde het bedrijf sterk. In zijn grootste markt realiseerde het een autonome omzetgroei van 2,9%. Zonder kalender- en weereffecten zou de groei zijn uitgekomen op 3,4%, tegen 3,1% in het tweede kwartaal. Een mooie groeiversnelling die nogmaals aantoont dat Ahold de juiste strategie volgt. Met prijsverlagingen hoopt het concern meer klanten binnen te krijgen en te behouden. Vooralsnog gaat dit niet ten koste van de marges. Zo steeg de operationele winstmarge met 0,4 basispunten naar 4,6%. Ook zonder de eenmalige meevaller was de marge hoger dan verwacht. Met de kanttekening dat Ahold promotionele activiteiten naar voren schoof.
Advies aandeel Ahold Delhaize blijft ‘houden’
Zonder het wegvallen van de tabaksverkoop in België lag de autonome groei in Europa op 3,4%. De operationele winstmarge bleef stabiel op 3,9%. Ahold Delhaize (Investeerderspagina) herhaalde zijn verwachtingen voor heel het jaar, ofwel een operationele winstmarge van circa 4%, een vrije kasstroom van minstens €2,2 mrd en een stijging van de winst per aandeel met 5% tot 9%. Weinig verrassend wil Ahold ook in 2026 voor €1 mrd aan eigen aandelen inkopen.
We laten onze winst- en dividendtaxatie voor dit jaar ongemoeid, op respectievelijk €2,60 en €1,20 per aandeel. Voor een defensief dividendaandeel is het aandeel, op 13,8 keer de winst en een dividendrendement van 3,3%, zeker niet te duur en blijft ‘houden’ verantwoord.