Beleggers Belangen Live

Akzo voorziet lastig 2016

Akzo Nobel Car Refinishes Ri jksstraatweg 31 2171 AJ Sassenheim Jan Verwer Telefoon:(071) 308 21 60 Mobiel:(06) 51 33 77 68 Omschrijving:De foto?s zijn doorgesproken met Jan Verwer van Akzo, hij kent de beschreven locaties en situaties. Foto 1: overzichtsfoto van (een deel van) het magazijn, bijvoorkeur uit de hoogte genomen. In het magazijn zijn verschillende punten waarvandaan dit mogelijk is. Foto 2: detailfoto van het bord met metalen ringetjes naast de toegangsdeur tot het buffermagazijn. In scene zetten met een hand in beeld die net een ringetje wegpakt. Foto 3: foto van de opslaglocaties voor aerosols met de gaashekken ervoor. In scene zetten met een orderpicker die een gaashek opent om een artikel te pakken. Foto 4: foto van doorrolstellingen voor langzaamlopers. In scene zetten met iemand die de voorraad inventariseert, terwijl het gangpad is afgesloten met een roodwitte ketting. Foto 5: detailfoto van de vele spiegelbollen die aan het plafond hangen. Foto 6: foto van de verhoogde picklocaties in het magazijn, waardoor orderpickers minder diep hoeven te bukken en minder snel hun hoofd stoten.
Michiel Pekelharing

In het vierde kwartaal zijn de inkomsten van Akzo Nobel met 1% toegenomen tot €3,6 mrd. Die toename is volledig te danken aan de daling van de euro tegenover de dollar. Zonder het gunstige valuta-effect zou de omzet als gevolg van iets lagere verkoopprijzen en de verkoop van bedrijfsactiviteiten met 2% zijn gedaald. Omdat de onderneming een groot deel van de kosten in euro’s maakt, is het effect van de goedkope munt en van de doorgevoerde besparingen vooral goed te zien in een stijging van het bedrijfsresultaat met 60% naar €268 mln.

De grootste verbetering is te zien bij de divisie Decorative Paints, waar het bedrijfsresultaat met 188% omhoog schoot naar €46 mln. Bij Perfomance Coatings kwam die groei uit op 81% naar €192 mln, terwijl bij Specialty Chemicals juist sprake was van een daling met 3% naar €90 mln. Die terugval was het gevolg van aanvoer- en productieonderbrekingen na de explosie in Tianjin, waar Akzo twee fabrieken heeft.

De cijfers lagen per saldo iets boven verwachting, en de eigen doelstellingen voor het rendement op omzet (10,6% versus een doel van 9,0%) en op investeringen (15,0% versus een doel van 14,0%) werden in 2015 gehaald. De vooruitblik dat 2016 een uitdagend jaar wordt, met lastige marktcondities in Brazilië, China en Rusland en een zwakke bouw- en infrastructuurmarkt in Europa, wierp echter een schaduw over de degelijke resultaten.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert