Beleggers Belangen Live

Advieswijziging Basic-Fit | Stijging kasstromen vs pittige waardering

Koen Lauwers
Koen Lauwers Expert

Na heropening van de sportscholen komt er eindelijk weer geld binnen bij Basic-Fit. Dit moet eind deze maand al zichtbaar zijn in de cijfers van het derde kwartaal.

Tijdens de eerste jaarhelft waren de sportscholen van Basic-Fit 81% van de tijd gesloten door de coronamaatregelen. Dit leidde tot een dramatische omzetdaling met 71% naar €53 mln, terwijl het nettoverlies opliep naar €126 mln. Basic-Fit opende recent zijn duizendste sportschool en ligt naar eigen zeggen op schema om dit cijfer tegen eind volgend jaar op te trekken naar 1250. Dit moet een turbo zetten op de groei van de omzet en winst.

Meer aandelen in omloop

Basic-Fit haalde in april €204 mln op door de uitgifte van 6 miljoen nieuwe aandelen, op dat moment 10% van het aantal uitstaande stukken. Het was de tweede corona-emissie van de groep, nadat er in juni 2020 al 5,33 miljoen nieuwe aandelen in omloop waren gebracht. Tussendoor had Basic-Fit in februari een overbruggingskrediet van €150 mln afgesloten.

Omdat de beschikbare liquiditeit (€142 mln na het eerste kwartaal) verder op te krikken, volgde in juni dit jaar de uitgifte van een converteerbare obligatielening met een looptijd van maximaal acht jaar, een rentevergoeding van 1,5% en een uitoefenprijs van €50,625. Staat de koers op de afloopdatum boven de uitoefenprijs, dan komen er 6 miljoen aandelen extra bij.

Het voordeel is dat Basic-Fit met een netto liquiditeit van nu bijna €500 mln de investeerders zekerheid kan geven over de financiële toekomst van het bedrijf. Daarnaast is het ook geen probleem om de expansieplannen te financieren. Maar de extra liquiditeit heeft wel een prijs. Bij volledige conversie van de obligatie in combinatie met de twee corona-emissies zou de verwatering meer dan 30% bedragen. Daardoor moeten de toekomstige winsten over meer aandelen worden gespreid.

Aandeel Basic-Fit naar ‘houden’

Het aandeel Basic-Fit is in aanloop naar het kwartaalrapport opgelopen naar de hoogste stand ooit. Ik verwacht voor dit jaar nog een verlies, maar vanaf volgend boekjaar moet de winst weer boven het niveau van 2019 uitkomen. Rekening houdend met de groei van het aantal sportscholen en de verwatering moet, zonder nieuwe tegenslagen, een winst van €0,80 per aandeel mogelijk zijn.

Tegen ruim 50 keer de verwachte winst is het aandeel Basic-Fit daarmee pittig gewaardeerd. Ik verhoog het advies, maar ga niet verder dan ‘houden’.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Koen Lauwers

Koen Lauwers

Expert

Koen Lauwers (1975) is master in de handels- en consulaire wetenschappen en heeft een aanvullende master in de Bedrijfsinformatica (Vrije Universiteit Brussel). Hij startte in 1999 als analist technologie-aandelen en doet als onafhankelijk financieel analist aan beleggingsresearch voor verschillende marktpartijen. Koen heeft een brede kijk op de financiële markten en is met name gespecialiseerd in grondstoffen, valuta's, macro-economie en geopolitieke evoluties.

Meer artikelen van deze expert