Beleggers Belangen Live

Nvidia spreidt de vleugels

Het aandeel Nvidia behaalt het nieuws door de introduceert van een nieuwe chip. Ook verhoogt het bedrijf de kwartaalverwachting.

Chipmaker Nvidia heeft een nieuwe CPU-chip (‘Grace’) geïntroduceerd waarmee het marktaandeel kan winnen bij datacenterchips. Nvidia verbreedt zich hiermee verder. Het was ooit gespecialiseerd in gaming, maar inmiddels zijn er allerlei gebieden waar de onderneming een behoorlijk marktaandeel heeft of kan krijgen.

Aandeel Nvidia blijft op ‘houden’

Naast de chipintroductie heeft het management gezegd dat de resultaten in het lopende kwartaal boven de eerder gegeven verwachting (omzet $5,3 mrd) zullen uitkomen. Het nieuws bevestigt de leidende positie van Nvidia in de chipsector. De waardering van het aandeel is daardoor ook niet mals. Het advies blijft dan ook ‘houden’.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Hildo Laman

Hildo Laman (1977) werkt sinds 2011 bij Beleggers Belangen. Na een studie Algemene Economie werkte hij zes jaar lang als market maker aan de Optiebeurs in Amsterdam. Een jaar voordat hij bij Beleggers Belangen aan de slag ging, begon Hildo met de financiële opleiding CFA, die hij in 2013 afrondde. Voor Beleggers Belangen schrijft Hildo over derivaten, valuta’s, grondstoffen, technologie (onder andere over ASML, het allereerste aandeel dat hij zelf ooit kocht, toen hij 16 was), mijnbouw, autofabrikanten en participatiemaatschappijen.

Meer artikelen van deze expert