Beleggers Belangen Live

Intertrust | De nieuwe koper is bekend

Michiel Pekelharing

Intertrust heeft met CSC akkoord bereikt over een overname voor €20 per aandeel. Voor beleggers is vooral van belang dat CSC de financiering van de transactie al rond heeft.

Minder dan een week nadat CVC het bod op Intertrust introk, heeft het bedrijf een akkoord bereikt met CSC over een overname. Het Amerikaanse bedrijf biedt €20 per aandeel. Dat is iets minder dan de €22 die andere partijen – naar verwachting investeringsmaatschappij Apex – naar verluidt op tafel wilden leggen voor het trustkantoor.

Bij de afweging speelt echter ook mee dat de huidige transactie meer zekerheid biedt voor personeel en beleggers. Met CSC is afgesproken dat er geen ontslagen vallen en dat er geen grote bedrijfsonderdelen worden doorverkocht.

Financiering is rond

Voor beleggers is vooral van belang dat CSC de financiering van de transactie al rond heeft. Alleen toezichthouders en andere geïnteresseerden lijken de overname nog te kunnen voorkomen. De kans daarop is echter klein, aangezien het lastig wordt voor andere partijen om Intertrust betere voorwaarden te bieden dan CSC doet.

Aandeel Intertrust blijft op ‘verkopen’

Op een beurskoers die iets meer dan 2% onder het CSC-bod noteert, hebben beleggers weinig meer bij het aandeel te zoeken. Het verkoopadvies voor het aandeel Intertrust blijft van kracht.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert