Beleggers Belangen Live

Enel | Nutsbedrijf maakt de verwachtingen waar

Green Energy
Stephen Hendriks

De voorlopige jaarcijfers van Enel bevatten geen onaangename verrassingen. Het Italiaanse nutsbedrijf kan met duurzame investeringen de groei verder versnellen. 

Het Italiaanse nutsbedrijf Enel behaalde afgelopen jaar een operationele winst voor afschrijvingen en amortisatie van immateriële activa (ebitda) van €19,2 mrd. Hierin is ook de verkoopopbrengst van het glasvezelnetwerk Open Fiber meegenomen. De ebitda lag 6,7% boven het niveau van 2020 en dat was iets beter dan verwacht. Enel had in 2021 opnieuw last van negatieve valuta-effecten, vooral in de Latijns-Amerikaanse activiteiten.

Aandeel Enel blijft koopwaardig

Medio maart maakt het nutsbedrijf de definitieve cijfers bekend. Ik verlaag in de aanloop daarnaartoe mijn winsttaxatie voor dit jaar iets tot €0,56 maar verwacht dat Enel door investeringen in – vooral duurzame – stroomopwekking en netwerken de komende jaren sneller kan groeien. Op een k/w van 11,6 en een dividendrendement van ruim 5,8% voor 2022 blijft Enel koopwaardig.

Koersdruk door rente

Op de korte termijn zorgt de scherpe stijging van de Italiaanse tienjaarsrente, die dit jaar al met 64 basispunten tot 1,82% is opgelopen, voor koersdruk. Vooral op dagen van scherpe rentestijgingen, zoals begin deze maand toen de Italiaanse tienjaarsrente op een dag met 21 basispunten steeg. Dat doet echter niets af aan de goede vooruitzichten voor Enel voor de komende jaren.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert