Beleggers Belangen Live

Berkshire | Ondanks de rode cijfers een prima kwartaal

Michiel Pekelharing

Het bedrijfsresultaat van Berkshire Hathaway neemt stevig toe en de verzekeringstak profiteert van het verbeterende renteklimaat.

Berkshire Hathaway (BRK.B) heeft in het derde kwartaal een winst van $10,3 mrd zien omslaan in een verlies van $2,7 mrd. Die daling is volledig het gevolg van verliezen op de beleggingsportefeuille van het conglomeraat. Het bedrijfsresultaat – dat een aanzienlijk beter beeld geeft van de onderliggende gang van zaken – steeg met 20% naar $7,8 mrd.

Bij de verzekeringstak werden lagere premie-inkomsten en hogere schade-uitkeringen als gevolg van natuurrampen, gecompenseerd door hogere beleggingsresultaten. Daarnaast profiteerde het concern van hogere resultaten van huizenbouwers en dealerbedrijven.

Advies aandeel Berkshire op ‘kopen’

In het derde kwartaal kocht de onderneming voor $1,1 mrd eigen aandelen in. Door de hogere vrije kasstroom is de kaspositie verder gegroeid tot ruim $105 mrd. De verhouding tussen beurs- en boekwaarde van 1,39 ligt net iets boven het vijfjarig gemiddelde van 1,35. Maar de wijze waarop de grote verzekeringstak profiteert van het verbeterende renteklimaat vormt voor het aandeel Berkshire een stevig fundament onder het koopadvies.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert