Beleggers Belangen Live

ASML | De lat voorzichtig hoger

ASML is optimistisch over de lange termijn. Op de beleggersdag heeft het bedrijf de vooruitzichten voor het jaar 2025 verhoogd.

De chipmachinefabrikant schat dat de omzet in dat jaar tussen de €24 mrd en €30 mrd zal uitkomen. De voorgaande verwachting was €15 mrd tot €24 mrd. Het lijkt erop dat ASML met het nieuwe doel wat voorzichtig is geweest, zoals in het verleden wel vaker is gebeurd. Het bedrijf denkt dat een gemiddelde groei tussen 2020 en 2025 van 11% per jaar mogelijk is.

Ervan uitgaande dat er geen plotselinge tegenvallers zijn, zal de groei dit jaar alleen al rond 35% uitkomen. Bij een groeitempo van 11% gemiddeld per jaar, zal de omzet in 2025 rond de €29 mrd uitkomen, aan de bovenkant van de verwachting van ASML. De afgelopen tien jaar lag de gemiddelde groei ook hoger dan de nieuwe verwachting die het bedrijf heeft uitgesproken.

Aandeel ASML blijft koopwaardig

Beleggers zullen niet echt verrast zijn door de vooruitblik van ASML. Voor mijn advies maakt de beleggersdag dan ook geen verschil. De chipmarkt zal nog jaren belangrijk zijn en blijven groeien, en ASML zal daarbij een leidende rol blijven spelen. Het advies voor het aandeel ASML blijft daarom ‘kopen’.

 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Hildo Laman

Hildo Laman (1977) werkt sinds 2011 bij Beleggers Belangen. Na een studie Algemene Economie werkte hij zes jaar lang als market maker aan de Optiebeurs in Amsterdam. Een jaar voordat hij bij Beleggers Belangen aan de slag ging, begon Hildo met de financiële opleiding CFA, die hij in 2013 afrondde. Voor Beleggers Belangen schrijft Hildo over derivaten, valuta’s, grondstoffen, technologie (onder andere over ASML, het allereerste aandeel dat hij zelf ooit kocht, toen hij 16 was), mijnbouw, autofabrikanten en participatiemaatschappijen.

Meer artikelen van deze expert