Beleggers Belangen Live

Advieswijzing | Ordina valt tegen

Peter Schutte
Peter Schutte Expert

IT-specialist Ordina heeft de omzetgroei in het tweede kwartaal wel weten voort te zetten, maar verraste beleggers negatief met een fikse winstdaling.

Na de stevige koersrit de afgelopen maanden daalt het aandeel na de halfjaarcijfers met 10%. Het tweede kwartaal laat dan ook een daling van de nettowinst zien van 25%. Over het eerste kwartaal had Ordina juist een winstgroei van 46% geboekt, waardoor dit wel erg tegenvalt.

Ordina schrijft de winstdaling toe aan extra kosten zoals inhaalverlof, investeringen in groei, eenmalige posten en doorgeschoven kosten in verband met Covid-19.

Aandeel Ordina naar ‘houden’

Eind tweede kwartaal had Ordina een nettokaspositie van €26,8 mln, gelijk aan €0,28 per aandeel. Het bedrijf geeft geen winstprognose. In verlaag mijn taxaties en het advies op het aandeel Ordina van ‘kopen’ naar ‘houden’  in afwachting van verdere ontwikkelingen.

De auteur heeft een positie in Ordina

 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Peter Schutte

Peter Schutte

Expert

Peter Schutte (1969), econoom met afstudeerrichting monetaire economie, is sinds 1996 werkzaam in de financiële journalistiek. In deze hoedanigheid heeft hij zich altijd beziggehouden met het geven van aandelenadviezen. Sinds 2011 werkt hij op freelancebasis voor Beleggers Belangen, waarvoor hij actief bedrijven in de transport- en logistieke sector volgt. Peter is verder gespecialiseerd in Nederlandse small- en midcaps, waarvan hij regelmatig bestuurders interviewt. Daarnaast schrijft hij over macro-economische en monetaire ontwikkelingen. Peter is zelf een actief belegger, iets wat hij als een voorwaarde beschouwt voor het geven van goede beleggingsadviezen. Ook in zijn eigen beleggingen legt hij de nadruk op Nederlandse small- en midcaps.

Meer artikelen van deze expert