Winstontwikkeling Sligro valt tegen
Bij Sligro was er in de eerste jaarhelft nog altijd maar nauwelijks sprake van volumegroei. In het tweede kwartaal is wel een verbetering zichtbaar door het mooie weer, maar volgens de groothandel gaat het marktherstel toch langzaam. Gecorrigeerd voor de inmiddels gestopte tabaksverkopen steeg de omzet over de eerste jaarhelft met 0,8%, oftewel €12 mln tot €1275 mln. Vorig jaar kende wel een extra schrikkeldag. België is nog altijd de zwakke broeder met een omzetdaling van 7% tot €186 mln.
Het ebitda van de totale groep steeg van €55 mln naar €58 mln. Sligro spreekt van een stevige kosteninflatie waardoor de winstgroei beperkt is gebleven. Als percentage van de omzet bedraagt het ebitda over de eerste zes maanden 4,6%. Onderaan de streep boekt Sligro een nipte winst van €2 mln, gelijk aan €0,03 per aandeel. Vorig jaar rond deze tijd werd nog een verlies van €1 mln geleden.
Dividend omhoog
Sligro belooft wel verdere beterschap en zet dat kracht bij middels een met €0,10 verhoogd interim-dividend tot €0,40 per aandeel. Het tweede kwartaal verliep al stukken beter qua omzet en rendement en het concern verwacht dat deze trend zich doorzet in de rest van het jaar. Echter, de marktgroei zal nog nauwelijks volumegedreven zijn.
Sligro verwacht wel marktaandeel te winnen. België zal vanaf het derde kwartaal weer omzetgroei laten zien en een omslag maken naar een positieve ebitda in de tweede jaarhelft. Middels kostenbesparingen en meer efficiency rekent Sligro voor geheel 2025 op een ebitda-marge van 5,5-6,0%. De nagestreefde ebitda-marge van 7,5% blijft staan, maar dat zal waarschijnlijk niet al volgend jaar lukken. Daarvoor zijn significantere besparingen nodig.
Advies aandeel Sligro naar ‘houden’
Al met al een wat teleurstellend verslag van Sligro. Ik verlaag de winstraming van €1,25 naar €0,75 en breng het koopadvies terug naar ‘houden’.