Beleggers Belangen Live

Alfa Laval | Wat is uw mening over dit Zweedse aandeel?

Menno van Hoven

Een bezoeker van het forum vroeg ons om onze mening over het Zweedse Alfa Laval. Vinden wij het een aantrekkelijk dividendaandeel?

Alfa Laval richt zich op oplossingen voor warmteoverdracht, scheiding en vloeistofbehandeling en is marktleider in deze drie technologieën (‘heat transfer’, ‘separation’ en ‘fluid handling’) voor onder meer de voedingsmiddelen-, maritieme en farmaceutische industrie.


Het bedrijf (beurswaarde omgerekend $19 mrd) is actief in meer dan 100 landen en realiseerde in 2023 een 22% hogere omzet van SEK 63,6 mrd. Voor 2024 mikken analisten op een groei van 8,8% naar SEK 69,2 mrd. Alfa Laval keert als dividend jaarlijks 40 tot 50% van de nettowinst uit.

Advies aandeel Alfa Laval blijft ‘kopen’

Over 2023 was dat SEK 7,50 per aandeel, goed voor 1,8% rendement. Met een geschatte k/w van bijna 24, een ijzersterke kasstroom en fraaie winstmarges is Alfa Laval ook nabij de hoogste koers ooit nog koopwaardig.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert