Beleggers Belangen Live

Umicore | Komt het nog goed met het Belgische batterijaandeel?

De aandeelhouders van batterijmaterialenproducent Umicore treffen het niet. We tipten het aandeel in juni vorig jaar op een koers van rond de €40, daar is nog maar €24 van over.

De aderlating lijkt overdreven, maar is rationeel. De batterijen leveren lang nog niet de winstgroei die enkele jaren geleden was beloofd en tegelijk daalt de winstbijdrage van de recyclingdivisie, waar het de voorbije jaren van moest komen.

Die dubbele ontgoocheling vertaalt zich in een lagere winst en voorlopig weinig overtuigende vooruitzichten. Over heel 2023 verwacht het management een bedrijfscashflow tussen €960-1020 mln, wat 10% minder is dan in 2022. Die bedrijfscashflow kan uitmonden in een nettowinst van €500 mln.

Advies aandeel Umicore naar ‘houden’

Bij de huidige beurskapitalisatie van €5,8 mrd levert dat een koers-winstverhouding van een kleine 12 op. Die waardering is best te verantwoorden, gezien de onzekere marktomstandigheden waarin Umicore moet navigeren. Het is nog even wachten op betere tijden voor het aandeel Umicore. Het advies gaat naar ‘houden’.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Danny Reweghs

Danny Reweghs (1965) studeerde economische wetenschappen aan de KU Leuven en fiscale wetenschappen aan de Fiscale Hogeschool Brussel. Sinds 2009 is hij directeur strategie bij Trends-Inside Beleggen. Hij is sinds 1999 ook vaste beurscommentator op de financiële zender Kanaal Z en auteur van diverse beleggingsboeken, waaronder bestseller ‘Haal alles uit uw beleggingen’ (2021).

Meer artikelen van deze expert