Beleggers Belangen Live

Siemens | Verwachtingen opnieuw verhoogd door marktleider

Stephen Hendriks

Na een al sterk eerste kwartaal presteerde Siemens ook in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar weer boven verwachting. Zoals beloofd, trok ook de free cash flow duidelijk aan.

Siemens heeft nog steeds de wind in de zeilen. Na een sterk eerste kwartaal was ook de autonome omzetgroei van 15% in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar beter dan verwacht. In vergelijking tot het eerste kwartaal liep het orderboek met nog eens €3 mrd op tot in totaal €105 mrd, waarvan €30 mrd in de omzet van de tweede helft van dit boekjaar zal verschijnen.

Door een betere bezettingsgraad en grotere beschikbaarheid van componenten voor de meer complexe – en duurdere – producten, verbeterde ook de winstgevendheid. De operationele winstmarge van de drie divisies – Digital Industries, Smart Infrastructure en Mobility – en dochter Siemens Healthineers (zie kader) nam met ruim drie procentpunt toe tot 14,2%.

Na het prima tweede kwartaal stelde Siemens opnieuw de verwachtingen voor het volledige boekjaar bij. De prognose voor de autonome omzetgroei gaat van 7-10% naar 9-11%. Per aandeel verwachten de Duitsers nu €9,60-9,90 te verdienen, drie maanden geleden lag de winstprognose nog op €8,90-9,40. Deze winstverwachting is exclusief amortisatie van goodwill en af- of opwaardering van het resterende belang van bijna 32% in Siemens Energy.

Medio vorig schreef Siemens nog €2,8 mrd af op dat belang na een stevige koersdaling. Inmiddels noteert Siemens Energy ruim €10 hoger en is een deel van de afwaardering van vorig jaar weer teruggedraaid. De waarde van het belang in Siemens Energy is met €1,6 mrd – ofwel €2,01 – opgehoogd. Deze waardestijging neem ook ik niet mee in mijn verhoogde winsttaxatie van €9,70 voor het volledige boekjaar.

Advies aandeel op ‘kopen’

Siemens heeft de belofte voor de verbetering van de free cash flow – operationele cash flow verminderd met investeringsuitgaven – in het tweede kwartaal waargemaakt. Door voorraadopbouw en timing van betalingen bedroeg de free cash flow in het eerste kwartaal van dit jaar nog geen €100 mln, maar in het afgelopen kwartaal €2,35 mrd.

Enige koersconsolidatie na een stijging van 22% dit jaar ligt voor de hand maar met een hogere winstgevendheid, groeiende afzetmarkten en een ijzersterke balans blijft het aandeel Siemens koopwaardig.

Healthineers valt iets tegen

Een week voor moeder Siemens publiceerde dochteronderneming Siemens Healthineers de tweedekwartaalcijfers. Siemens heeft nog een belang van ongeveer 75% in dit medisch technologieconcern, dat onder meer CT- en MRI-scanners en diagnostische testen produceert. Het aandeel Siemens Healthineers verloor 5,5% na publicatie van de cijfers, die nog werden getekend door de omzetdaling van de verkoop van coronatesten.

Siemens Healthineers verlaagde de omzetverwachting voor de divisies Diagnostiek van -19 tot -21% naar -23 tot -26%. Desondanks rekent het medisch technologieconcern voor het volledige boekjaar nog steeds op een omzetgroei van -1 tot 1% en een winst per aandeel van €2,00-2,20.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert