Beleggers Belangen Live

Advieswijziging Accsys | Fabriek in Hull vereist extra financiering

Peter Schutte
Peter Schutte Expert

Het aandeel Accsys levert flink in. Het bedrijf ondervindt langere tijd problemen bij de start van de fabriek in het Britse Hull. De financiering krijgt het houtveredelingsbedrijf vooralsnog niet rond.

De fabriek in Hull zal waarschijnlijk niet meer dit jaar van start kunnen. Tegelijkertijd tobt het bedrijf met de hoge gasprijs. Gesprekken met consortiumpartners over financiering van de extra kosten zijn tot op heden vruchteloos. Een extra overbruggingskrediet van €8 mln is wel beschikbaar. Dat is geen goed nieuws en de koers daalt hier dan ook stevig op. Een nieuwe emissie komt daarmee dichterbij.

In Arnhem is de nieuwe vierde reactor inmiddels wel opgestart. Hiermee wordt de capaciteit van Accoya-hout met een derde verhoogd tot 80.000 m3, volledig te bereiken over twee jaar. Door stevige prijsverhogingen wist Accsys de omzet van Accoya over de maanden april-augustus stabiel te houden op €39 mln. De volumes lagen 24% lager door productiestops. De bouw van een fabriek in de Verenigde Staten verloopt wel volgens schema.

Advies aandeel Accsys gaat naar ‘houden’

Wij benadrukken nogmaals de risico’s van een belegging in het op zich kansrijke Accsys. Voorzichtigheidshalve gaat het advies voor het aandeel Accsys wel terug van ‘kopen’ naar ‘houden’. Nedap is onze nieuwe favoriet in de sector Industrie.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Peter Schutte

Peter Schutte

Expert

Peter Schutte (1969), econoom met afstudeerrichting monetaire economie, is sinds 1996 werkzaam in de financiële journalistiek. In deze hoedanigheid heeft hij zich altijd beziggehouden met het geven van aandelenadviezen. Sinds 2011 werkt hij op freelancebasis voor Beleggers Belangen, waarvoor hij actief bedrijven in de transport- en logistieke sector volgt. Peter is verder gespecialiseerd in Nederlandse small- en midcaps, waarvan hij regelmatig bestuurders interviewt. Daarnaast schrijft hij over macro-economische en monetaire ontwikkelingen. Peter is zelf een actief belegger, iets wat hij als een voorwaarde beschouwt voor het geven van goede beleggingsadviezen. Ook in zijn eigen beleggingen legt hij de nadruk op Nederlandse small- en midcaps.

Meer artikelen van deze expert