Beleggers Belangen Live

Barrick Gold | Aandeel nu extreem laag gewaardeerd

Karel Mercx
Karel Mercx Expert

Barrick Gold is extreem laag gewaardeerd, terwijl de vooruitzichten goed zijn, de marges hoog en het forse dividend houdbaar. Bovendien is de ebitda hoger dan de schuld.

Barrick Gold staat 50% lager sinds augustus 2020. Dit komt 100% door de daling van de waardering. In augustus 2020 bedroeg de vrije kasstroom van Barrick 3,5% van de beurskoers. Nu is dat 11%. Mocht Barrick weer naar een waardering gaan van 5,5%, dan is de koers verdubbeld en is al het verlies alweer ingelopen. De waardering is dan wel nog een stuk lager dan in augustus 2020.

De kosten om een troy ounce uit de grond te halen en te verkopen zijn in het afgelopen kwartaal bij Barrick Gold op $1216 uitgekomen. De gemiddelde goudprijs over het tweede kwartaal was $1871. De marges zijn derhalve werkelijk enorm. De huidige goudprijs is $1736, maar zolang de marge vele honderden dollars per ounce is, verzamelt Barrick cash.

Houdbaar dividend

Dat geld gaat niet alleen naar de verbetering van de balans. De belegger in Barrick wordt beloond met een royaal dividend van 5,22%. Houdbaar dividend, want de verhouding tussen nettoschuld en de Ebitda is uitgekomen op -0,1, wat betekent dat de ebitda groter is dan de schuld. Dit is uniek voor een bedrijf uit een kapitaalintensieve industrie. Ter vergelijking, de S&P500 met zijn zware wegingen voor niet-kapitaalintensieve softwarebedrijven, heeft een verhouding tussen nettoschuld en ebitda van 1,2 en het dividendrendement is 1,57%.

De lage waarderingen hebben niets te maken met toekomstige productie; de pijplijn van nieuwe projecten van Barrick is ijzersterk. Het concern verwacht over tien jaar minimaal dezelfde hoeveelheid goud als vandaag naar boven te halen.

Aandeel Barrick Gold zeer koopwaardig

Het grootste nadeel van Barrick is dat goudmijnaandelen traditioneel slecht presteren wanneer de Fed bezig is om de inflatie te bestrijden. De reden dat ik het aandeel Barrick Gold toch adviseer is, afgezien van de extreem lage waardering en het hoge en houdbare dividend, is dat de belangrijkste aandelenindices niet alleen hoog gewaardeerd zijn, maar ook kwetsbaar voor negatieve ontwikkelingen op het geopolitieke vlak.

Beurs New York
Isin CA0679011084
Dividend 5,22%
Beurswaarde $27,2 mrd
Free cash flow yield 11%

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Karel Mercx

Karel Mercx

Expert

Karel Mercx (1981) is sinds 2015 beleggingsspecialist bij Beleggers Belangen. Eerder werkte hij al tussen 2007 en 2013 als redacteur voor Beleggers Belangen en was hij daarna actief als beleggingsspecialist bij broker Lynx. Karel is een bekend gezicht in de beleggingswereld: hij won in 2013 het grootste onlinebeleggersdebat van Nederland, werd in 2014 verkozen tot beurstwitteraar van het jaar en was in 2015 beleggingsspecialist bij het RTLZ-beursspel. Zijn aandacht binnen Beleggers Belangen gaat uit naar technologie, edelmetalen, oliebedrijven, cryptocurrencies, opkomende landen, financiële dienstverlening, grondstoffen en alternatieve beleggingen.

Meer artikelen van deze expert