Beleggers Belangen Live

Fastned | Kosten stijgen bij laadpalenproducent

Peter Schutte
Peter Schutte Expert

De Nederlandse laadpalenproducent Fastned heeft over geheel 2021 de omzet bijna verdubbeld tot €12,4 mln. Het bedrijf zit in een groeimarkt maar niet alles zit mee.

Het ebitda van de laadpalenproducent groeide met 171% tot €2,4 mln. Dat had nog veel meer kunnen zijn, ware het niet dat de kosten van energie-inkoop en van materialen voor de bouw van nieuwe stations snel oplopen. Mede hierdoor is het totale nettoverlies uitgekomen op €24,6 mln en dat is fors.

Aandeel Fastned blijft op houden

Door de emissie van €150 mln vorig jaar kan Fastned dit goed opvangen. De hogere kosten hebben nog niet tot vertragingen geleid in de beoogde expansie. Fastned zit in een enorme groeimarkt. Door de kostenstijgingen komen wel de marges onder druk te staan en dat is ongewenst, gezien de snel toenemende concurrentie. Het aandeel Fastned blijft op ‘houden’.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Peter Schutte

Peter Schutte

Expert

Peter Schutte (1969), econoom met afstudeerrichting monetaire economie, is sinds 1996 werkzaam in de financiële journalistiek. In deze hoedanigheid heeft hij zich altijd beziggehouden met het geven van aandelenadviezen. Sinds 2011 werkt hij op freelancebasis voor Beleggers Belangen, waarvoor hij actief bedrijven in de transport- en logistieke sector volgt. Peter is verder gespecialiseerd in Nederlandse small- en midcaps, waarvan hij regelmatig bestuurders interviewt. Daarnaast schrijft hij over macro-economische en monetaire ontwikkelingen. Peter is zelf een actief belegger, iets wat hij als een voorwaarde beschouwt voor het geven van goede beleggingsadviezen. Ook in zijn eigen beleggingen legt hij de nadruk op Nederlandse small- en midcaps.

Meer artikelen van deze expert