Updates

Aandelen Internationaal

Sanofi

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Avantium

Advies
houden
Aandelen Nederland

AkzoNobel

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Prosus

Advies
houden
Aandelen Nederland

Nieuwe Steen Investments

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Allfunds

Advies
kopen
Aandelen Internationaal

Broadcom

Advies
kopen

Actueel advies

Advies van de dag Jeff Thijssen, 21 sep 2021 11:29

Accsys | Het potentieel wint van de vertraging

0 0 Leestijd ongeveer

Accsys maakte deze zomer bekend dat de nieuwe fabriek in het Engelse Hull pas in juli 2022 operationeel zal zijn en dat was een tegenvaller. Tegelijk blijven de vooruitzichten en de vraag naar duurzaam hout onverminderd positief.

Accsys, producent van duurzaam hout, hield op vrijdag 17 september haar aandeelhoudersvergadering en publiceerde tegelijkertijd een trading update. Over de eerste vijf maanden van het gebroken boekjaar (1 april tot en met 31 maart) kwam de omzet van het houtmerk Accoya uit op €40 mln en dat is een toename van 31% ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder.

Door de grote vraag naar duurzaam hout kon Accsys gemiddeld genomen hogere prijzen vragen. In een toelichting liet het management echter weten dat door verstoringen in de productieketen de voorraden aan ruw hout – het belangrijkste basismateriaal voor Accsys – nog altijd laag zijn, maar dat dit de komende maanden waarschijnlijk zal verbeteren.

Met de emissie die het bedrijf eerder dit jaar deed, heeft het in ieder geval voldoende middelen om te investeren. Accsys beschikt over een netto kaspositie van €8,3 mln. De vraag naar duurzaam hout is nog altijd groter dan het bedrijf aan kan en dus wordt er vol ingezet op uitbreiding van de productiecapaciteit. Deze moet de komende jaren groeien van circa 60.000 kubieke meter per jaar naar 200.000 kubieke meter.

Uitbreiding (vertraagd)

Belangrijk daarbij is de bouw van een nieuwe fabriek in het Engelse Hull. Deze locatie had eigenlijk dit jaar al operationeel moeten zijn, maar zal door problemen met de bouw naar verwachting pas in juli 2022 in gebruik worden genomen. Door de coronacrisis kon de bouwer de geplande werkzaamheden niet tijdig uitvoeren en trok zich uiteindelijk terug. Naast de genoemde vertraging zorgt dit ook voor extra kosten, die worden geschat op €9 mln tot €15 mln.

Beter nieuws komt er uit Arnhem, waar de uitbreiding van de bestaande productielocatie wel volgens plan verloopt. Met de oplevering van een vierde reactor, die gepland staat voor het einde van het eerste kwartaal van 2022, wordt 20.000 kubieke meter per jaar (33%) aan capaciteit toegevoegd en komt het totale productievermogen van deze fabriek op 80.000 kubieke meter per jaar.

Aandeel Accsys blijft koopwaardig

De vertraging in Engeland zorgt er voor dat winstgevendheid van Accsys op korte termijn achterblijft. Bij een geschatte k/w van 23 voor het gebroken boekjaar 2023/2024 blijft het aandeel Accsys echter zeker interessant, gezien het sterke groeipotentieel en duurzame karakter.

Accsys schat het jaarlijks potentieel voor haar duurzame houtproducten momenteel op 2,6 miljoen kubieke meter per jaar. Met de verkoop van 60.466 kubieke meter in het vorige boekjaar zien de groeivooruitzichten er rooskleurig uit. Ik herhaal het koopadvies.

Alert

Selecteer de onderwerpen waarover u een Beleggers Belangen alert wilt ontvangen. Uw selectie wordt direct bewaard en kunt u op ieder moment zelf aanpassen.

Verder lezen?

Blijf dagelijks op de hoogte van het laatste beleggingsnieuws. Ontdek Beleggers Belangen nu vanaf €11,50 per maand. Bent u nieuw en wilt u eerst meer informatie? Klik dan hier! 

 Bekijk onze abonnementen hier!
Meer uitleg over inloggen? Lees de FAQ