Advieswijziging | Nedap weer kansrijk door versoepeling
Het Nederlandse aandeel Nedap was een jaar geleden mijn tip van de week. Als gevolg van de coronacrisis en het daarmee gepaard gaande negatieve sentiment op de beurs werd het aandeel massaal van de hand gedaan en dat leverde destijds een mooi instapmoment op. Het ongerealiseerde rendement bedraagt 58,9%.
Nedap bleek minder last te hebben van de coronacrisis dan menig belegger op voorhand dacht. De jaaromzet over 2020 kwam uit op €189,9 mln, een afname van slechts 1% ten opzichte van 2019. Daarbij verbeterde ook nog eens de kwaliteit van de omzet. Zo steeg de terugkerende omzet uit software-abonnementen met 14% naar €50,7 mln.
Nedap bestaat uit zeven marktgroepen en dat zorgt voor een mooie spreiding die ook afgelopen jaar zijn werk deed. De marktgroepen Healthcare en Live Stock Management, naar schatting samen goed voor meer dan 40% van de omzet, wisten ondanks de pandemie te groeien en dat compenseerde de omzetafname van sommige marktgroepen die meer hinder ondervonden van de coronacrisis.
Goede reputatie
Ondanks het feit dat het aandeel Nedap inmiddels hoger staat dan toen we de coronacrisis ingingen, blijft het aandeel in mijn ogen een mooie belegging voor de lange termijn. Het bedrijf heeft de afgelopen jaren een goede reputatie opgebouwd op het gebied van softwareontwikkeling en Rfid-chips. Een mooi voorbeeld daarvan is het door Nedap ontwikkelde Elektronisch Cliënten Dossier dat inmiddels door ruim 1000 zorginstellingen wordt gebruikt.
Ook de Rfid-chips, die retailers in staat stellen op hun voorraden te optimaliseren, zijn een succes. De technologie verbetert het online inzicht in de voorraden. Ligt een bepaald item niet meer in het centrale magazijn, maar nog wel in een van de vestigingen, dan kan het toch online worden besteld door de consument. Bekende klanten zijn o.a. Decathlon, H&M en Mediamarkt.
Aandeel Nedap weer koopwaardig
Het aandeel Nedap noteerde eerder dit jaar even €64, maar leverde sindsdien wat in. Een mogelijk verklaring is dat het bedrijf bij de cijfers over het eerste kwartaal liet weten te kampen met een uitdagende componentenmarkt. Componentenschaarste in combinatie met oplopende prijzen voor transport kunnen de resultaten op korte termijn negatief beïnvloeden. Een kanttekening bij de wat lagere beurskoers is dat het bedrijf in de tussentijd wel €2,25 aan dividend per aandeel heeft uitgekeerd.
Bij een slotkoers van €58,20 op vrijdag komt de geschatte k/w 2021 uit op 23 en het dividendrendement op circa 4%. Daarmee is het aandeel aantrekkelijk gewaardeerd. Daarbij zit er ook volop fantasie in het aandeel. In een recent interview liet Ruben Wegman, sinds 2009 de CEO van Nedap, weten dat er meerdere kleine groeibriljanten onder de radar aan het rijpen zijn. De recente versoepelingen voor retailers zal de Marktgroep Retail goed doen ik verhoog daarom het advies op het aandeel Nedap van ‘houden’ naar ‘kopen’.
De auteur heeft een longpositie in Nedap