Beleggers Belangen Live

Texas Instruments | Profijt van thuiswerken

Menno van Hoven

Texas Instruments kwam nabeurs met beter dan verwachte kwartaalcijfers. De explosieve groei van thuiswerken wereldwijd legt het bedrijf bepaald geen windeieren.

De halfgeleiders van Texas Instruments, dat bij veel mensen vooral bekend zal zijn vanwege de kleine divisie die calculators maakt, zijn wereldwijd terug te vinden in onder meer elektronica. De chipgigant (beurswaarde nu $124 mrd) maakt zowel analoge halfgeleiders als zogenoemde ‘embedded processing products’ die fungeren als de hersenen van producten, variërend van eenvoudige elektrische tandenborstels tot complexe communicatie- en infrastructuurapparatuur.

Vraagexplosie

Texas Instruments rapporteerde dinsdag een veel beter dan verwachte winst en omzet over het tweede kwartaal, gestuwd door een toegenomen vraag naar chips voor tablets, pc’s en servers door de explosieve groei van thuiswerken wereldwijd. De nettowinst steeg met 6% tot $1,38 mrd, ofwel $1,48 per aandeel, ruim boven de consensus van $0,88 per aandeel. De omzet daalde zoals verwacht wel, met 12% tot $3,24 mrd, maar dat was een stuk minder erg dan de $2,94 mrd waarmee analisten rekening hielden.

Met name ‘automotive’ was zwak met een 40% lagere omzet, in lijn met de kwakkelende verkoop van nieuwe auto’s. De omzet voor ‘personal electronics’ steeg dankzij thuiswerken met 20% in het laatste kwartaal en Texas Instruments liet zich ook positief uit over het lopende derde kwartaal, waarin het rekent op een omzet van $3,26 tot $3,54 mrd, tegen de gemiddelde analistenconsensus van $3,12 mrd. Beleggers reageerden gisteren nabeurs enthousiast met een koersstijging van bijna 4%.

Advies Texas Instruments

Met een k/w van 29 is het aandeel niet goedkoop, maar kwaliteit heeft een prijs. Ondanks de koerssprong is het dividendrendement van 2,6% nog altijd bovengemiddeld hoog voor de sector. Texas Instruments blijft als kernpositie in de Dividendportefeuille zonder meer koopwaardig voor de lange termijn.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert