Updates

Aandelen Nederland

Allfunds

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Prosus

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Broadcom

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Corbion

Advies
kopen
Aandelen Nederland

NN Group

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Wolters Kluwer

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Apple

Advies
verkopen
Aandelen Internationaal

L'Oréal

Advies
houden

Actueel advies

Advies Hildo Laman, 23 jul 2018 15:08

Microsoft heeft een topjaar

0 0 Leestijd ongeveer

Microsoft heeft in het boekjaar 2018 een omzet geboekt van $110,4 mrd, 14,3% meer dan het jaar ervoor. De nettowinst is desondanks gedaald naar $16,6 mrd.

Dat komt door een eenmalige last van $13,7 mrd vanwege de verandering in de Amerikaanse belastingheffing. Zonder deze min zou de winst met 17,6% gestegen zijn, naar $30,3 mrd.

Advies Microsoft

De winst per aandeel inclusief de belastinglast is $2,13. Zonder deze last komt de wpa uit op $3,88. We verhogen onze taxatie voor het boekjaar 2019 van $4,03 naar $4,30. Uitgaande van dit laatste getal is de k/w ongeveer 25. Daarmee is het aandeel aan de dure kant, zodat we het niet koopwaardig vinden, ook al is het dividendrendement (1,7%) goed.

Microsoft staat er financieel uitstekend voor en in de meeste productcategorieën wordt er omzetgroei geboekt. Daarom zien we ook geen reden waarom aandeelhouders hun aandelen zouden moeten verkopen. We vinden ‘houden’ nog steeds het meest passende advies.

Alert

Selecteer de onderwerpen waarover u een Beleggers Belangen alert wilt ontvangen. Uw selectie wordt direct bewaard en kunt u op ieder moment zelf aanpassen.

Verder lezen?

Blijf dagelijks op de hoogte van het laatste beleggingsnieuws. Ontdek Beleggers Belangen nu vanaf €11,50 per maand. Bent u nieuw en wilt u eerst meer informatie? Klik dan hier! 

 Bekijk onze abonnementen hier!
Meer uitleg over inloggen? Lees de FAQ