Beleggers Belangen Live

Kosten Curetis lopen gierend uit de klauw

Michiel Pekelharing

Kosten Curetis lopen uit de klauwen: Het nettoverlies van Curetis loopt flink op als gevolg van een stevige kostenstijging.

De inkomsten van Curetis zijn in het eerste kwartaal met 41% gestegen naar €490.000. De kosten groeiden met 30% naar €6,1 mln. Hierdoor nam het nettoverlies met 33% toe naar €5,8 mln.

Advieswijziging

Het concern kreeg in april toestemming om het Unyvero-systeem voor infectiedetectie ook in de Verenigde Staten op de markt te brengen. Ondanks dit positieve nieuws, waarschuwde de onderneming dat de inkomsten van kwartaal tot kwartaal sterk kunnen fluctueren. Curetis verdient een verkoopadvies op basis van het gebrek aan zicht op een structurele omzetgroei, en door de oplopende kosten.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert