Beleggers Belangen Live

Probiodrug staat voor enorme uitdaging

Michiel Pekelharing

Probiodrug slaagt erin om de onderzoekskosten terug te dringen, maar het bedrijf heeft hard geld nodig. Probiodrug staat voor enorme uitdaging.

Biotechbedrijf Probiodrug is erin geslaagd om de uitgaven in het eerste kwartaal flink te verlagen. De onderneming gaf €1,03 mln uit aan onderzoek en ontwikkeling. Een jaar eerder was dat nog €2,27 mln. Het verschil wordt veroorzaakt doordat een dure onderzoeksstudie sindsdien is afgerond. De eerste resultaten met Alzheimermiddel PQ912 waren gunstig, maar beleggers hebben nu vooral oog voor de financiële positie. De onderneming heeft nog €9,3 mln in kas.

Probiodrug heeft geld nodig

Probiodrug heeft begin april de plannen voor het fase 2b-vervolgonderzoek ontvouwen. Om succesvol alle studiehordes te nemen, heeft het concern veel geld nodig en/of een kapitaalkrachtige partner. Door het recente vertrek van topman Konrad Glund en cfo Hendrik Liebers staat het nieuwe management voor de enorme uitdaging om tegen redelijke voorwaarden nieuw kapitaal aan te trekken. Het groeiende risico voor een verwaterende aandelenplaatsing is aanleiding om het advies bij te stellen naar ‘verkopen’.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert