Beleggers Belangen Live

Wat is uw mening over Deere na de koersstijging van vorig jaar?

In december 2016 tipten we Deere & Co. Sindsdien steeg de koers grofweg van $100 naar $160.

Deere meldde in februari een stijging van de omzet ten opzichte van het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar 2016 met 23%. De schatting van de omzetgroei voor 2018 gaat bij het grootste onderdeel, Agriculture & Turf, van 9 naar 15%.

Schatting omzetgroei omhoog

Bij Construction & Forestery vond eerder de overname van Wirtgen plaats. Ook hier gaat de omzetgroeischatting omhoog: van 69 naar 80%, waarvan 56 procentpunt voor rekening komt van Wirtgen. Ook schroefde Deere de outlook voor heel 2018 op. De geschatte nettowinst ging van $2,6 mrd naar $2,9 mrd.

De koersdoelen van analisten liggen momenteel tussen $160 en $200. Deere is gevoelig voor economische cycli en prijzen van tarwe, mais, sojabonen en katoen. Het is een aandeel om actief te beheren, maar zolang schattingen opwaarts gericht zijn, is het de moeite van het aanhouden waard.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Martijn van Herpen

Martijn van Herpen (1977) werkt sinds 2018 bij Beleggers Belangen. Na zijn studies Milieutechnologie en Bedrijfswetenschappen werkte hij in diverse functies op het gebied van risicomanagement, alvorens over te stappen naar de beursjournalistiek. Zijn aandachtsgebieden zijn de sectoren Olie en Industrie.

Meer artikelen van deze expert