Beleggers Belangen Live

Defensieve portefeuille: De stijgende euro doet geen pijn

Karel Mercx
Karel Mercx Expert

Het totaalrendement van de defensieve portefeuille is deze week met 10 basispunten gestegen, en staat nu op 28,7%. De verhouding tussen de euro en de Amerikaanse dollar bereikte een stand van 1,21. De verwachting was dat een stijgende euro het rendement negatief zou beïnvloeden, aangezien driekwart van onze aandelenposities een notering heeft buiten het euro­gebied. Maar onze aandelenposities wonnen zelfs 25 basispunten in vergelijking met vorige week.

Het jaarrendement voor de aandelen is 6,71%. De MSCI World Index in euro’s won de afgelopen week 186 basispunten en kwam uit op een totaalrendement van 2,59%.  De beheerders hebben daarom op dit moment geen reden om te klagen over de sterke euro. Wij houden nog steeds 43,6% in cash aan, omdat aandelen en obligaties duur zijn.

+28,6%, 9 november 2010 – 11 september 2017


Wie mag dit artikel niet missen? U kunt als abonnee dit artikel cadeau geven aan uw vrienden of familie. Klik bovenaan het artikel op de link en het artikel wordt per e-mail doorgestuurd.


Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Karel Mercx

Karel Mercx

Expert

Karel Mercx (1981) is sinds 2015 beleggingsspecialist bij Beleggers Belangen. Eerder werkte hij al tussen 2007 en 2013 als redacteur voor Beleggers Belangen en was hij daarna actief als beleggingsspecialist bij broker Lynx. Karel is een bekend gezicht in de beleggingswereld: hij won in 2013 het grootste onlinebeleggersdebat van Nederland, werd in 2014 verkozen tot beurstwitteraar van het jaar en was in 2015 beleggingsspecialist bij het RTLZ-beursspel. Zijn aandacht binnen Beleggers Belangen gaat uit naar technologie, edelmetalen, oliebedrijven, cryptocurrencies, opkomende landen, financiële dienstverlening, grondstoffen en alternatieve beleggingen.

Meer artikelen van deze expert