Beleggers Belangen Live

Superstock: kleine Franse groeier

Peter Schutte
Peter Schutte Expert

De vrij onbekende Franse uitzendorganisatie Groupe Crit, een familiebedrijf dat voor 74,5% in handen is van de familie Guedj, maakt momenteel een zeer sterke groei door. Het bedrijf haalt het leeuwendeel van de omzet uit uitzenden (86%). De rest komt van multiservices, met name assistentie op luchthavens, onderhoud en engineering. Volgens voorlopige cijfers groeide de omzet over de eerste jaarhelft 2017 met 14,7% tot €1,17 mrd. Thuisland Frankrijk is goed voor 75% van de totale omzet, waarbij Groupe Crit de vierde speler is achter Manpower, Randstad en Adecco. In Frankrijk werd in het tweede kwartaal een autonome groei van 10,6% gerealiseerd, in lijn met de marktgroei. Ook buiten Frankrijk, vooral in Spanje en de Verenigde Staten, was sprake van groei. De multiservices-tak expandeerde met 23%, waarvan 8,7 procentpunt autonoom. Zonder concrete prognose uitte het bedrijf zich positief over de toekomst. Groupe Crit maakt bovengemiddelde operationele marges van 4,9%, heeft per saldo weinig schuld en is met een k/w van 11 relatief goedkoop. Op 13 september 2017 volgen de winstcijfers. ‘Kopen’.

 


Wie mag dit artikel niet missen? U kunt als abonnee dit artikel cadeau geven aan uw vrienden of familie. Klik bovenaan het artikel op de link en het artikel wordt per e-mail doorgestuurd.


Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Peter Schutte

Peter Schutte

Expert

Peter Schutte (1969), econoom met afstudeerrichting monetaire economie, is sinds 1996 werkzaam in de financiële journalistiek. In deze hoedanigheid heeft hij zich altijd beziggehouden met het geven van aandelenadviezen. Sinds 2011 werkt hij op freelancebasis voor Beleggers Belangen, waarvoor hij actief bedrijven in de transport- en logistieke sector volgt. Peter is verder gespecialiseerd in Nederlandse small- en midcaps, waarvan hij regelmatig bestuurders interviewt. Daarnaast schrijft hij over macro-economische en monetaire ontwikkelingen. Peter is zelf een actief belegger, iets wat hij als een voorwaarde beschouwt voor het geven van goede beleggingsadviezen. Ook in zijn eigen beleggingen legt hij de nadruk op Nederlandse small- en midcaps.

Meer artikelen van deze expert