Beleggers Belangen Live

Intesa Sanpaolo: goudprijs gaat verder stijgen

Christian Slagter-Koster

Sinds begin dit jaar is de goudprijs met circa 12% opgelopen tot boven de $1300 per troy ounce. Uit cijfers van Bloomberg komt naar voren dat Intesa Sanpaolo de beste voorspeller van de ontwikkeling van de goudprijs was. De analisten verwachten dat de markten de komende periode nerveus blijven door de huidige geopolitieke spanningen wereldwijd en de verkiezingen in Frankrijk en Duitsland.
Daarnaast rekent Intesa Sanpaolo erop dat de Federal Reserve halverwege dit jaar de Amerikaanse rente zal verhogen en dat daardoor de goudprijs zal dalen. Als de economische data van de VS sterk blijven, kan goud echter weer zijn rol als inflatiehedge innemen. Een snel stijgende inflatie en politieke spanningen in Rusland, Syrië en Noord-Korea zullen er naar de verwachting van Intesa Sanpaolo voor zorgen dat de goudprijs eind dit jaar rond $1350 per troy ounce staat.

Lees ook:


Wilt u op de hoogte blijven van alle actuele adviezen voor deze aandelen? U kunt zich als abonnee aanmelden voor de alerts. Vink onderaan dit artikel het fonds aan of ga voor het volledige overzicht naar de alertspagina op onze website.


Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster (1985) schrijft sinds 2010 voor Beleggers Belangen. Na zijn HBO studie Small Business & Retail Management werkte Christian onder meer voor beleggingsplatformen Analist.nl en Belegger.nl. In 2010 is Christian zijn eigen contentmarketingbureau Slagter Media gestart. Vanuit zijn agrarische achtergrond heeft Christian bovenmatige interesse in beursgenoteerde agrobedrijven en commodities, terwijl vanuit zijn vakgebied de focus ligt op innovatieve technologiebedrijven.

Meer artikelen van deze expert