Beleggers Belangen Live

NN Group haalt Delta Lloyd binnen

Michiel Pekelharing

Verzekeringsconcern NN Group neemt Delta Lloyd over. De uiteindelijke overnameprijs ligt net iets hoger dan het eerste bod dat 5 oktober werd uitgebracht.

Delta Lloyd heeft ingestemd met het overnamebod van NN Group. De onderneming betaalt €5,40 per aandeel voor de Amsterdamse branchegenoot. Dat is slechts 10 eurocent meer dan het oorspronkelijke bod van €5,30 en beduidend minder dan de €6,50 waar Delta Lloyd aanvankelijk op in leek te zetten. Door het uitblijven van interesse van andere partijen – ASR en Anbang-dochter Vivat besloten na een kort onderzoek geen bod uit te brengen – is het niet tot de door Delta Lloyd gehoopte overnamestrijd gekomen.

Voor NN Group is de hoogte van de overnameprijs dan ook een meevaller. De onderneming ziet de schaalgrootte dankzij de transactie toenemen en de bedrijven rekenen op een jaarlijkse kostenbesparing van €150 mln per jaar. Dat is beduidend minder dan de €200 mln waar Delta Lloyd in november op zei te mikken. Beleggers zullen met name de ontwikkeling van de solvabiliteit scherp moeten volgen. In theorie komt er bij Delta Lloyd wat kapitaal vrij als het interne berekeningsmodel van NN Group gebruikt mag worden. Daar staat tegenover dat de aankoop van €2,5 mrd volledig uit eigen middelen wordt gefinancierd. Aan het eind van het derde kwartaal had NN Group een Solvency II ratio van 236%. Het pro forma cijfer komt op 189%, maar die ratio daalt meteen naar 185% omdat NN Group in sommige opzichten een meer conservatieve inschattingsmethode toepast.

Lees ook: Hoe beleg ik in Delta Lloyd  perpetuals?


Wie mag dit artikel niet missen? U kunt als abonnee dit artikel cadeau geven aan uw vrienden of familie. Klik bovenaan het artikel op de link en het artikel wordt per e-mail doorgestuurd.


Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert