ASML is hard op weg om een nieuw jaaromzetrecord neer te zetten. De kwartaalomzet was iets beter dan verwacht, en ook het laatste kwartaal zal goed zijn.
ASML heeft in het derde kwartaal een omzet van €1,8 mrd behaald, meer dan de €1,7 mrd die was voorzien. Voor de laatste drie maanden van dit jaar verwacht ASML een vergelijkbare omzet, tussen €1,7 en 1,8 mrd. Daarmee zal de jaaromzet uitkomen op ongeveer €6,6 mrd, een nieuw record. De nettowinst bedroeg het afgelopen kwartaal €395,9 mln, beter dan een jaar eerder. Maar per saldo verwachten we dat de winst over dit jaar net iets lager zal uitkomen dan in 2015. ASML heeft dit jaar meer uitgegeven aan onderzoek en ontwikkeling , waarschijnlijk in verband met EUV-technologie. Ook de rentelasten liggen hoger.
We verlagen onze taxatie van de winst per aandeel voor dit jaar licht, van €3,22 naar €3,15, maar laten onze verwachting voor komend jaar (€3,80) in tact. Het blijft gissen of en wanneer EUV een succes wordt. We gaan er bij onze wpa-schatting vanuit dat EUV-machines in 2017 eindelijk een (beperkte) bijdrage zullen gaan leveren.
Op basis van deze optimistische verwachting is het aandeel met een k/w van ongeveer 25 nog steeds aan de dure kant. Voor het dividendrendement van 1% zullen de meeste beleggers niet warmlopen. Met de huidige koers wordt naar onze mening een voorschot genomen op betere resultaten de komende jaren vanwege successen met EUV. Dat is goed mogelijk, maar staat nog altijd niet vast. We blijven dan ook bij ‘houden’.
Lees ook: Week met enkele winstwaarschuwingen