Beleggers Belangen Live

Optietip 5

Het zal veel beleggers niet ontgaan zijn dat het hommeles is bij Deutsche Bank. Het aandeel is diep gevallen. Het zou nog veel dieper kunnen vallen als meer slecht nieuws naar buiten komt. Bijvoorbeeld als er een fors bedrag aan aandeelhouderskapitaal bij moet komen. Een andere mogelijkheid is dat de situatie onder controle komt, waardoor het aandeel een flink herstel tegemoet kan zien door koopjesjagers. We denken dat we door een niet al te lang lopende put te kopen kunnen inspelen op nog meer onheil, maar met een wat langer lopende call kunnen profiteren van een eventueel herstel van de koers. Dit is eigenlijk een strangle maar dan verspreid over twee expiratiemaanden. We kopen de DBK nov16 10,00 put, voor €0,57 en we kopen de DBK mar17 13,00 call voor €0,62. Omdat de tijd de tegenstander is van deze positie, is een vinger aan de pols houden en zo nodig gebruik maken van flinke koersbewegingen bij het aandeel geen luxe.

Vorige week hebben we per abuis geschreven dat de GLD nov16 123 put $1,45 zou kosten, dat had $1,15 moeten zijn, dit is inmiddels aangepast op de website.

DBK nov16 10,00 put en mar17 13,00 call
Koop DBK nov16 10,00 put €0,57
Koop DBK mar17 13,00 call €0,62
Expiratiedatum Vrijdag 18 november 2016

Vrijdag 17 maart 2017

Contractgrootte 100
Risicoschatting Hoog
Maximale winst onbeperkt
Maximaal verlies €119

Lees ook: Optietip 4

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Hildo Laman

Hildo Laman (1977) werkt sinds 2011 bij Beleggers Belangen. Na een studie Algemene Economie werkte hij zes jaar lang als market maker aan de Optiebeurs in Amsterdam. Een jaar voordat hij bij Beleggers Belangen aan de slag ging, begon Hildo met de financiële opleiding CFA, die hij in 2013 afrondde. Voor Beleggers Belangen schrijft Hildo over derivaten, valuta’s, grondstoffen, technologie (onder andere over ASML, het allereerste aandeel dat hij zelf ooit kocht, toen hij 16 was), mijnbouw, autofabrikanten en participatiemaatschappijen.

Meer artikelen van deze expert