Woensdagochtend liep de koers van Deutsche Bank met meer dan 12% op na een artikel in de Financial Times. Deutsche Bank zou overwegen om voor miljarden aan eigen obligaties in te gaan kopen. Het terugkopen onder de nominale waarde zou een boekwinst opleveren en dus de balans versterken. De coco’s, waar de afgelopen dagen zoveel over te doen is geweest, vallen hier niet onder. Als de kapitaalpositie van de bank die de coco’s heeft uitgegeven onder een bepaald niveau zakt, worden deze omgezet in aandelen of deels of geheel afgeschreven. Woensdag noteerde de €1,75 mrd grote coco (coupon 6%) nog maar op €0,71 per euro, terwijl deze begin dit jaar nog op €0,93 per euro stond. De cds-spread, de kosten voor het verzekeren tegen wanbetaling binnen vijf jaar, piekte maandag al op 240 basispunten. Terugwinnen van het vertrouwen van beleggers is dus zeer belangrijk.

Deutsche Bank
10-02-2016, 17:16
Bijgewerkt op: 10-02-2016, 17:58
< 1 min leestijd
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier
Alert
Selecteer de onderwerpen waarover u een alert wilt ontvangen. Uw selectie wordt direct bewaard en kunt u op ieder moment zelf aanpassen.
Log in en ontvang nieuwe artikelen over uw favoriete onderwerpen direct via e-mail door het instellen van uw Beleggers Belangen alerts.