Beleggers Belangen Live
Christian Slagter-Koster

SAP presenteerde maandag zijn voorlopige resultaten over het vierde kwartaal. Het softwarebedrijf zag de omzet op jaarbasis stijgen met 16% tot €6,35 mrd, terwijl de operationele winst over dezelfde periode toenam met 3% tot €2,28 mrd. Beide cijfers waren beter dan waar analisten op hadden gerekend. Vooral SAP’s cloudsoftware is in trek en liet ten opzichte van het derde kwartaal een verdubbeling van het aantal abonnees zien tot meer dan 2700. Wel daalde de operationele marge met 3 procentpunt tot 35,9% en was daarmee lager dan de 37,5% waar analisten op rekenden. SAP maar ook andere softwarebedrijven zetten momenteel vol in op het vergroten van het marktaandeel en omzet uit clouddiensten, wat ten koste gaat van de marges.

Voor 2016 is SAP optimistisch en wordt er gerekend op een operationele winst van €6,4-6,7 mrd. Op basis van de voorlopige cijfers kwam de operationele winst over heel 2015 nog uit op €6,35 mrd, 13% hoger ten opzichte van heel 2014. Op 22 januari presenteert SAP de volledige resultaten over het vierde kwartaal en heel 2015. Op een k/w van 28,9 handhaven we vooralsnog ons houdadvies. <

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster (1985) schrijft sinds 2010 voor Beleggers Belangen. Na zijn HBO studie Small Business & Retail Management werkte Christian onder meer voor beleggingsplatformen Analist.nl en Belegger.nl. In 2010 is Christian zijn eigen contentmarketingbureau Slagter Media gestart. Vanuit zijn agrarische achtergrond heeft Christian bovenmatige interesse in beursgenoteerde agrobedrijven en commodities, terwijl vanuit zijn vakgebied de focus ligt op innovatieve technologiebedrijven.

Meer artikelen van deze expert