Proefabonnement

Proefabonnement216x134

Redactieblog

Koopkansen uitzendsector

24-6-2010 14:05:06 Menno van Hoven

Gezien recente ontwikkelingen zijn wij positiever geworden over de koopkansen van de uitzendsector voor de lange termijn.

Voor de uitzendsector brak een periode van marktverslechtering aan toen in het vierde kwartaal van 2006 in de VS de markt begon te krimpen. Vervolgens bracht de kredietcrisis die verslechtering in een stroomversnelling.

Gedurende het derde kwartaal van vorig jaar werden de eerste tekenen van een afzwakkende daling zichtbaar. Ondertussen zijn sommige markten zelfs weer licht aan het groeien, constateert het tijdschrift Beleggers Belangen van vrijdag 25 juni.



De uitzendsector loopt doorgaans vooruit op economisch herstel, waarbij de Amerikaanse uitzendsector weer drie tot zes maanden voorloopt op de Europese.

Herstel zet door
In Amerika heeft zich de afgelopen kwartalen een herstel afgetekend en verschillende onderzoeken en peilingen tonen aan dat de komende twee kwartalen het herstel doorzet. Dit wordt voor Europa ook bevestigd door de cijfers van Europese brancheorganisaties.

Belgische markt
Zo wordt voor de Belgische markt, die als leidende indicator voor Europa wordt gezien, voor het tweede kwartaal een stijging voorspeld, die door de Belgische brancheorganisatie voor april (+10,7%) ondertussen is bevestigd.

Nederland
Voor Nederland wordt voorspeld dat in het tweede kwartaal voor het eerst sprake zal zijn van groei.

Arbeidsmarktbeleid
Naast de positieve marktontwikkelingen is in het Europees Parlement besloten dat landen hun arbeidsmarktbeleid voor 2012 moeten dereguleren. Hierdoor ontstaan grote mogelijkheden voor de uitzendbranche,

Flexibele schil
Bedrijven kiezen ook steeds vaker voor één aanbieder. Daarnaast wordt verwacht dat bedrijven meer uitzendkrachten in dienst zullen nemen om hun flexibele schil te vergroten en zodoende beter in te kunnen spelen op de bewegingen van de economie.

Groei
In de uitzendsector tekent zich sinds het vierde kwartaal een herstel af, met maand op maand betere omzetten. In sommige landen en sectoren is zelfs sprake van groei.

Randstad
In het tijdschrift Beleggers Belangen van vrijdag 25 juni kunt u lezen wat onze waardering is van de Nederlandse uitzendersRandstad , USG People en Brunel.

Randstad

Proefabonnement Beleggers Belangen          Nieuwsbrief Beleggers Belangen

Reacties

Nieuwe reactie