Proefabonnement

Proefabonnement216x134

Redactieblog

Superstock Live Nation

12-2-2010 10:35:29 Menno van Hoven

Het aandeel van concertpromoter Live Nation zat de afgelopen weken flink in de lift nadat de overname van Ticketmaster eindelijk groen licht kreeg. De blijvend sterke vraag naar steeds duurdere concertkaarten maakt het aandeel een interessant alternatief voor de meer speculatief ingestelde belegger.

concertHet aandeel van 's werelds grootste concertpromoter Live Nation, bekend van Mojo Concerts, zat de voorbije weken flink in de lift, nadat het bedrijf eindelijk goedkeuring had gekregen voor de overname van 's werelds grootste onlinekaartenverkoper Ticketmaster voor $870 mln.

De nieuwe combinatie heeft een ijzersterke positie op het gebied van het uiterst lucratieve live entertainment.

Live Nation promoot wereldwijd concerten en tours van grote internationale artiesten (Rolling Stones, The Police, AC/DC, Coldplay) en organiseert in de Benelux via Mojo onder meer populaire festivals als Lowlands en Rock Werchter.

Volgende week start de verkoop van Lowlands, dat de laatste jaren steeds sneller uitverkocht raakte en waarvoor Live Nation steeds hogere ticketprijzen in rekening brengt (zie onderstaande tabel, bron lowlove.nl).

lowlands ticketprijzen

Ticketmaster is (in Nederland via Ticketservice.nl) verantwoordelijk voor een groot deel van de verkopen van concert- en festivalkaarten. Wie volgende week zaterdag in het Haagse Paard van Troje naar de LLaunch party gaat (start voorverkoop Lowlands) betaalt voor een kaartje €25, met daarbovenop €4,15 aan servicekosten voor Ticketservice. Zo ook bij bijvoorbeeld Pinkpop, waar Ticketmaster €5 per verkocht kaartje verdiend.



Het bedrijf richt zich de laatste jaren steeds meer op exclusieve deals met grote artiesten waarvoor het, in ruil voor een flinke vergoeding, de exclusieve rechten krijgt op een groot deel van de inkomsten, variërend van cd's tot alle merchandising en uiteraard de exclusieve rechten om de uiterst lucratieve tours te organiseren.

Zo trok Live Nation in 2007 de aandacht door Madonna $120 mln te betalen voor een contract van tien jaar. Vergelijkbare deals zijn er met onder meer U2, Jay-Z, Shakira en Nickelback.

Madonna's Tour in 2008 was goed voor een omzet van bijna $186 mln, waarbij 38 van de 39 concerten uitverkocht waren met een gemiddelde ticketprijs van liefst $136,75.

Ook bezit Live Nation (naast een groot aantal populaire festivals) een groot aantal concertzalen in de Verenigde Staten (waaronder House of Blues) en Europa en bezit het een aantal grote motorsportevenementen waaronder Monster Jam. Ook produceert het bedrijf jaarlijks de populaire halftime show tijdens de Superbowl.

Over het laatste kwartaal behaalde Live Nation nog een 50% lagere nettowinst van $69 mln (wpa $0,78) bij een 14% hogere omzet van $1,81 mrd, gedreven door een toenemende vraag naar concertkaarten. Dit terwijl analisten hadden  gerekend op een verlies van $0,24 per aandeel.

live nation jaargrafiek

Ticketmaster zag zijn nettowinst in het laatste kwartaal als zelfstandig beursgenoteerd bedrijf stijgen van $9,6 mln naar $13,1 mln, wat beter was dan voorzien door analisten. De omzet steeg licht van $336,4 mln tot $347,9 mln.

Gezien de flinke schuldpositie is het aandeel van de nieuwe combinatie Live Nation Entertainment alleen weggelegd voor de meer speculatief ingestelde belegger.

Tekst: Menno van Hoven
De auteur heeft een positie in dit aandeel

Live Nation

Proefabonnement Beleggers Belangen          Nieuwsbrief Beleggers Belangen

Reacties

Nieuwe reactie