Proefabonnement

Proefabonnement216x134

Redactieblog

ING Private Banking komt slecht uit onderzoek

16-2-2010 9:20:52 Berend Izaks

ING Private Banking is de slechtste en UBS Belgium de beste private banker van België.

ING Private Banking haalde in een onderzoek van het Belgische blad MoneyTalk een score van slechts 9. UBS Belgium kwam tot 25, van de 30 maximaal te behalen punten.

Het blad beoordeelde 20 vermogensbeheerders, die in België actief zijn, via een enquête en een 'mystery shopper'. In de enquête werd uitvoerig gevraagd naar zaken als inzicht in de doelstellingen van de cliënt, informatieverschaffing, productaanbod en de onafhankelijkheid daarvan, klantencontact en bereikbaarheid, specialisaties, risicomanagement, kosten en klachtenprocedures.

Daarnaast bezocht een 'mystery shopper', die zich als potentiele klant voordeed met een fictief vermogen van €0,8 mln de banken.

ING Private Banking kwam er slecht vanaf. Er wordt te weinig gevraagd naar de wensen van de klant: 'het gesprek was vooral een monoloog van de bankier'. De bank levert geen maatwerk en adviseert alleen huisfondsen, 'meestal zelfs 'de producten van de maand'.

MoneyTalk noemt de aanpak van UBS Belgium 'voorbeeldig': een zeer indringend eerste gesprek, waarbij ook de kennis van de klant en diens beleggingservaring aan de orde komen.

Er wordt gevraagd naar de herkomst van het geld (i.v.m. witwassen), UBS belegt ook in niet-huisfondsen, is zeer duidelijk over risicobeheer en kosten, en verschaft aanvullend advies over onder meer schenkingen.

Delta Lloyd haalde 21 punten, ABN Amro 16.

Reacties

koert dinsdag 16 februari 2010 12:30

Als een Belg van het onderzoek, zich heel DOM voordoet, is het nogal logisch, dat de bank een monoloog houdt om de klant te beschermen. Als klant van ING heb ik mooie rendementen behaald. Daar gaat het om! Het blad Money Talk, heeft waarschijnlijk een advertentie opdracht binnengehaald van UBS.


chris dinsdag 16 februari 2010 15:57

Dit onderzoek zegt weinig, alleen hoe je behandelt wordt als je klant wil worden. Veel belangrijker is natuurlijk wat de resultaten zijn, daar ontbreekt elke vergelijking. Kortom hier heb je weinig aan.

W.A.F. Kreukniet dinsdag 16 februari 2010 17:07

Mijn ervaring met ING komt behoorlijk overeen met de conclusies van Money Talk. Als potentiële klant vond ik de houding klantonvriendelijk, arrogant en weinig informatief. Nu ik toch een ING-rekening heb (dat was nodig om bepaalde redenen) blijf ik het allemaal maar matig vinden: relatief duur i.v.m. mijn andere bankrekeningen, nogal bewerkelijk en wat contsct betreft moeilijk bereikbaar.

rob bodenhorst dinsdag 16 februari 2010 19:27

Maar dit klopt!.Niets nieuws. De service, ook voor rek. houders, is uitgesproken pover.
Ben al meer dan 1 1/2 maand bezig om info te krijgen over mijn eigen rek.
Het antwoord is : "het is zo druk"!.Terwijl het niets anders is dan een paar simpele computer handelingen.(=echt seconden werk).
Voor de Telf. gesprekken moet ik ook additionele kosten betalen.
Ik ben al meer dan 40 jaar "klant" van deze bank.(maar hoe lang nog?).
Ik geef toe, er zijn banken die nog slechter zijn.

berry woensdag 17 februari 2010 7:54

Ik kan de conclusie van het onbderzoek uit eigen ervaring helemaal onderschrijven, helaas. |En als je eenmaal provate banking klant bent, hoor je helemaal niets meer. Onderwijl heb je wel een stoot perpetuals in de mik geschoven gekregen en ga je grandoos het schip in...maar vanuit de bank? Geen enkel teken van leven!

Nieuwe reactie