AEX naar 372
De particuliere belegger heeft er weer helemaal zin in: 'De AEX
staat eind volgend jaar op 372.'
Na de
stijging van de AEX vanaf de laagste stand dit jaar van 200 tot nu
315 zit er volgens de particuliere beleggers nog meer koerswinst in
het vat.
Ondervraagd door ING is de gemiddelde prognose van de beleggers
dat de AEX eind volgend naar op 372 staat. Een kleine groep (10%)
droomt zelfs van een index op meer dan 450.
Elke maand stelt ING de 'Beleggersbarometer' vast aan de hand
van een peiling onder 400 beleggers. Die barometer (100 is
'neutraal') steeg in november tot 128, het hoogste niveau in meer
dan twee jaar.
De beleggers kopen de laatste maanden ook meer aandelen dan zij
gedaan hebben. Zij vinden dat de aandelenkoersen nu laag staan. In
2007 piekte de barometer rond 160.
De beleggers hebben meer vertrouwen gekregen in de Nederlandse
economie en 58% verwacht een voorzetting van het herstel, blijkt
uit de enquête.
Ongetwijfeld zal de stijging dit jaar van de AEX op zich al de
verwachting bij de beleggers gewekt hebben dat de koersen verder
zullen stijgen.
De ondervraagden hebben in meerderheid (60%) niet de indruk dat
hun eigen financiële situatie in de voorbije maanden is veranderd.
14% spreekt van een verbetering, 26% van een verslechtering. Voor
komend jaar denkt 17% te moeten inleveren, 21% verwacht een
verbetering. Bij de rest zal er volgens de peiling niets
veranderen.

arie woensdag 9 december 2009 14:07ING dat is toch die bank die staatssteun omgezet heeft in goedkope aandelen? En die over dat ene jaar vast weer terug tovert naar geld??? Verkopen verkopen verkopen, beleggers jullie worden collectief belazert!
tony woensdag 9 december 2009 15:00Bizar, ik vraag me toch altijd af WIE die positievelingen dan zijn. Ik kom ze nooit tegen! Of heeft dat er mee te maken dat ik niet met zulk slecht geïnformeerd publiek omga??
Roelof woensdag 9 december 2009 15:10Is de wens hier niet de vader van de gedachte? Voor veel particuliere beleggers is de beurs een soort gokspel. Net als in een casino hopen ze dat hun inleg er met winst uitkomt.
arie woensdag 9 december 2009 15:12Het spel dat beleggen heet zit listig in mekaar: Zogenaamd zijn de fundamentals de economie, en je wordt geacht 1 jaar vooruitkijkend voor een verstandige K/W tekopen, maar alle analisten hollen voortdurend alleen maar achter de feiten aan. De technisch analisten proberen kijkend in hun achteruitkijk-spiegel de goede koop en verkoop momenten te voorspellen, De grote partijen genereren hier en daar nog wat valse TA signalen te creeren. Bovenal zeggen de banken dat je gebaseerd op je portefeuille ook nog van aandelen krediet gebruik mag maken. Er zitten dus heel wat professionele partijen die de argeloosheid en onkunde MAXIMAAL uitmelken. Dus het beste wat je kunt doen is wegwezen, en zeker geen BULL gaan spelen!
Ron woensdag 9 december 2009 17:19Arie dat heb je goed gezien. De ING heeft er de laatste maanden al heel wat keertjes naast gezeten. Diegene die onder advies van de ING nu nog gaat beleggen raakt een hoop centjes kwijt. Kijk maar wat de beurzen doen de neerwaartse spiraal is weer begonnen. En weer heb ik gelijk gekregen in september begonnen inderdaad de 1ste scheurtjes, dan blijft het kabbelen en nu begint waarschijnlijk wel de 2de recessie.
Hans woensdag 9 december 2009 17:22Aha, de 'dumb money' is bullish, dan is er topvorming in zicht. Tijd om uit te stappen.
Karel woensdag 9 december 2009 19:52In Niks Goed laat van zich horen. In maart hebben de financials zelf het startsignaal gegeven voor de beursrally. ING pompte het lieve sommetje van € 850 miljoen in het ING pensioenfonds. Ja, een kleine 10% van het Bijstandskapitaal dat van Wouter Bos is verkregen. De RvBestuur meldt een paar dagen van te voren aandelen ING te hebben gekocht. Voorkennis ten top en de AFM en de beurswaakhonden slapen gerust door. Niks ingrijpen. Tja, en dan nu moeten ze de winsten zien veilig te stellen. Cash is king. En de particuliere belegger heeft cash en dat wil ING hebben. Zo kom je van het Bijstandskapitaal van Wouter Bos af. En dan kan over 2010 weer dividend worden uitbetaald, na natuurlijk een leuke bonus voor de graaiers met voorbedachte rade.
Zegt de ene klant tegen de andere: Ja, jongen ik heb geen schulden maar spaargeld en jij bezit een behoorlijk hoge hypotheek. Maar of je nu gebeten wordt door een lage spaarrente of door een woekerrente op jouw hypotheek we worden allebei tot bloedens gebeten en het doet verdomde zeer als je ziet wie het in zijn zakken steekt. Het vertrouwen in de banken is door de feiten uit de kredietcrisis geschaadt en wat nóg erger is: De banken doen er alles aan om het niet te herstellen met hun domme koppen. De overheden die hen te hulp zijn geschoten moeten zelf met maatregelen komen om de hyena's weer in het hok (acceptabele salarisgebouw) te krijgen. Totaal verblind door hun drang naar hoog inkomen en vooral vermogen hebben ze niet in de gaten dat de klant van de financiële instellingen door hen op een spijkerbed is gelegd in de verzengende zon, en aan het bezwijken is. Slechts een hyena of een gier ziet dat met pretogen aan.
De klant is het vertrouwen volledig kwijt in de banken en verzekeraars. En deze instellingen doen totaal niet hun best om dat vertrouwen te herstellen. Laat staan dat ze het boetekleed aantrekken en met een kapmes hun salarissen en bonussen afslachten om maar enigszins zelf te ondervinden wat zij de medemens hebben aangedaan. En daarmee openlijk hun berouw te tonen en te ondergaan. De kredietcrisis zal nog lang doordenderen en door de oplossing niet bij hunzelf te zoeken (zelf inleveren)zal deze crisis onnodig lang duren. En zo sta je als financial aan de wieg van een nieuwe belastingmaatregel: De Engelsen gaan 50% inkomenstenbelasting heffen op de bonussen. Zelfs de Partij van de Argelozen heeft dat lef nog niet getoond om daar in Nederland over te praten. Nee, Wouter, ik heb nooit op jouw partij gestemd, en zal het ook nooit doen. Dit jaar is mij nogmaals duidelijk geworden dat de carriëre van een PvdA-er verloopt als dat van Wim Kok. En dat is er één van een farizeeër. Dan kun je beter in het midden rijden en de ene keer de pinker naar links en de andere keer de pinker naar rechts uitgooien en mooi proberen om over de middenstreep te blijven rijden.
Henk woensdag 9 december 2009 20:37Karel,
Jouw verhaal gelezen en 100% mee eens.
Echter je schrijft dat Engeland 50% belasting gaat heffen op bonussen. Dat is waar, maar wie betaalt dat, het bedrijf (meestal banken). Dat gaat ten koste van de winst en dus het dividend. De graaiers blijven buiten schot. Ergo wie betaalt uiteinedelijk het gelag? Jan met de pet. En de grootgraaiers lachen in het vuistje. Zal Bos diezelfde kant op gaan of zal hij zich aansluiten (in de toekomst?) bij het graaiersgilde (de weg van Kok volgen)
Leve de grootgraaiers, maar niet echt!!
wim donderdag 10 december 2009 10:12Alle bovenstaande reacties verliezen een ding uit het oog. Het is niet ING die die verwachting van 372 voor AEX geeft maar een aantal beleggers die op vragen van ING hebben gereageerd. Of die beleggers het goed hebben is weer een andere zaak.
Marco donderdag 10 december 2009 15:14Heeft dit artikel overigens te maken met de banner van de ING op de hoofdpage waarbij de ene leeuw tegen de andere zegt dat beleggers weer klaar staan om in te stappen en dat ING wel de juiste fondsen heeft? (met name de ICT fondsen van ING zijn wereldberoemd (in negatieve zin dan)).
Nieuwe reactie